• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Se-sam’ın 33. Yılı ve Türk Sinemasının 105 .Yılı ‘Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlara’ Ödül Töreni İle Kutlandı

Se-sam’ın 33. Yılı ve Türk Sinemasının 105 .Yılı ‘Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlara’ Ödül Töreni İle Kutlandı

Se-sam’ın 33. Yılı ve Türk Sinemasının 105 .Yılı ‘Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlara’ Ödül Töreni İle Kutlandı “Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar” Ödül Töreni, 11 Mayıs Cumartesi akşamı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşti. SE-SAM (Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği) tarafından düzenlenen ödül töreninde Yeşilçam’ın efsane yıldızları bir araya geldi. SE-SAM’ın (Türkiye Sinema Eseri […]

Se-sam’ın 33. Yılı ve Türk Sinemasının 105 .Yılı ‘Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlara’ Ödül Töreni İle Kutlandı
“Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar” Ödül Töreni, 11 Mayıs Cumartesi akşamı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşti. SE-SAM (Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği) tarafından düzenlenen ödül töreninde Yeşilçam’ın efsane yıldızları bir araya geldi.

SE-SAM’ın (Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği) kuruluşunun 33. yılı ve Türk Sineması’nın 105. yılı onuruna, SE-SAM tarafından düzenlenen ‘Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni’ 11 Mayıs Cumartesi akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşti.

Açılış konuşmasını SE-SAM Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Atadeniz’in gerçekleştirdiği ‘Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni’ Türk sinema tarihinin duayenlerini, deneyimli ve genç oyuncularını bir araya getirerek sinemanın ortak buluşma noktası oldu. Yılmaz Atadeniz konuşmasında; “Se-Sam’ın 33. Türk Sineması’nın 105. yılını kutladığımız bu özel gecede sinemaya gönül vermiş dostlarımızla birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizlerin sayesinde dünyaya Türk dizilerini izlettiriyoruz. Bugün birlikte burada bulunmamız Türk sinemasının birlik ve beraberliğini gösteriyor. Biz buradayız ama arkamızda çalışan büyük bir ekip var. Bu özel törende SE-SAM olarak 33. yılımızda mesleğe gönül vermiş 33 değerli isme ödül verdik. Türk sinemasının daha nice yıllara başarıyla ulaşmasını yürekten diliyorum” dedi.

Sunuculuğunu gecenin organizasyonunu da üstlenen SE-SAM Yönetim Kurulu 2. Başkanı Hakan Türkşen ile yapımcı ve senarist Nur Türkşen’in gerçekleştirdiği bu özel gecede, Timuçin Esen, Fikret Kuşkan, Özcan Deniz, Meral Zeren, Engin Altan Düzyatan’ın aralarında olduğu ünlü isimler, ödüllerini, Türk Sineması’na emek vermiş Şükrü Avşar, Yılmaz Atadeniz, Muhterem Nur, Engin Çağlar, Safa Önal gibi usta sanatçıların elinden aldı.

SE-SAM Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Atadeniz ve SE-SAM Yönetim Kurulu 2. Başkanı Hakan Türkşen’in ev sahipliğinde gerçekleşen, 33 ödülün takdim edildiği ‘Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni’nde sinema, sanat, iş ve cemiyet dünyasının ünlü isimleri bir araya geldi. Türk filmlerinin unutulmaz sesi Belkıs Özener hafızalarda yer etmiş Yeşilçam şarkıları ile konukları büyüledi. Törende şarkı söyleyen Ümit Besen de misafirlere keyifli anlar yaşattı.

SE-SAM’ın 33. yılında “Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar” töreninde ödül alan isimleri aşağıda görebilirsiniz:

Ahmet Arıman

Ahmet Mekin

Aysun Güven

Bahar Öztan

Coşkun Tanyeri

Emel Sayın

Engin Altan Düzyatan

Engin Aksu

Ercan Kesal

Fikret Kuşkan

Göksel Arsoy

Hasan Demircan

Hikmet Taşdemir

İhsan Gedik

Levent Çakır

Mahmut Cevher

Mehmet Soyarslan

Meral Zeren

Necdet Tok

Nuri Alço

Orhan Oğuz

Özcan Deniz

Perihan Savaş

Safa Önal

Sezer Güvenirgil

Sinan Bengier

Şükrü Tekin

Teoman Ayık

Timuçin Esen

Tuncay Akça

Ümit Besen

Yılmaz Gruda

Yücel Uçanoğlu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM