• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gazetecinin’den  Ali,Ceylin,Egemen Pazar Günü Hikayesi

Gazetecinin’den Ali,Ceylin,Egemen Pazar Günü Hikayesi

Gazetecinin’den Ali,Ceylin,Egemen Pazar Günü Hikayesi Harput Ocakbaşı’nda yemek için Tuncay Akça ile buluştuk. Karşılıklı yemek yerken, yan masamızda ailesiyle yemeğe gelen arkadaşlarımızı ve çocuklarını gördük. Çocuklar Tuncay Akça’yı tanıdı. Bizde aileyle birlikte yemek yemediğimizi, özlediğimizi sorguluyorduk birbirimizle. Ben fırsatı kaçırmıştım Tuncay’ın vakti vardı. Bu birbirinden güzel, geleceği olan adamlar kim bilir, belki sporcu olacak, belki […]

Gazetecinin’den Ali,Ceylin,Egemen Pazar Günü Hikayesi

Harput Ocakbaşı’nda yemek için Tuncay Akça ile buluştuk. Karşılıklı yemek yerken, yan masamızda ailesiyle yemeğe gelen arkadaşlarımızı ve çocuklarını gördük. Çocuklar Tuncay Akça’yı tanıdı. Bizde aileyle birlikte yemek yemediğimizi, özlediğimizi sorguluyorduk birbirimizle. Ben fırsatı kaçırmıştım Tuncay’ın vakti vardı. Bu birbirinden güzel, geleceği olan adamlar kim bilir, belki sporcu olacak, belki bir doktor ya da öğretmen olacaktı. Şansları bol olsun, açık olsun. Annesinin ve babasının yüzlerini güldürsünler, gurur duymasını sağlasınlar. Ali Keskin, Ceylin Kaya, Egemen Kaya, bu 3 güzel gençler Tuncay Akça’yla fotoğraf çektirdiler. Fotoğrafta mesaj vardı, duygu vardı, sevgi vardı. Bu fotoğraf onların anısı, hikayesi olsun.

Sevgili anne ve babalara tavsiyemiz

Turan Keskin, Döndü Keskin, Volkan Kaya ve Elif Kaya, sizin görevleriniz şimdi başlıyor. İyi bir öğretici olacak kişiler kadınlarımızdır, annelerimizdir. Kadınların görevleri hem eşlerini hem de çocuklarını eğitmektir. Lütfen okuyun çocuklar, okuyarak kuyudan nasıl su çıkartabileceğinizi öğrenin. Mücadeleyi öğrenin. Bizde bir söz vardır, 1 yıl çalışacaksınız ağaç ekeceksiniz. 5 yıl çalışacaksınız arpa ekeceksiniz. 50 yıl çalışacaksınız, adam yetiştireceksiniz. Sizin asıl görev bu fidanları yetiştirmektir.

Gazeteci Ayson Karabağ’dan ailelere tavsiye

Sevgi nedir? Sevgisini verene ilaç, alana şefkat duygusudur. Sizde çocuklarınıza sevgiyi ve şefkati öğretin. Şimdiden İngilizce öğretmeye başlayın, 100 ülke insanları Türkiye’de dolaşıyor. Siz metropol de yaşıyorsunuz. Bu şansınızı iyi kullanın. Sabahları anne ve babanızla birlikte spor yapın, özendirin, inandırın ve sevdirin. Sağlıklı beslemeyi öğretin, her şeyi yemesi için değil vücudun ihtiyacına göre yemeyi öğretin. Dişilerin görev yapmasını sağlayın. Sıkı sıkı takip edin, denetleyin. Okuma konusunda her akşam evinizde 20 dakikanızı kitap okumaya ayırın. Okuyun, yorum yapın, ses tonunuzu, iletişiminizi geliştirin. Sesinizi, ses kaydına alarak daha da geliştirmeyi deneyin. Ayda bir tiyatroya gitmeye çalışın. Çocuklarınıza karar vermesini öğretin, sağlayın. Sıkıntılarınızı çocuklarınıza yansıtmayın, evde veya sokakta bağırmayın. Çocuklarınıza örnek bir model olun. Yemek yapmasını öğretin, evi toparlamasını öğretin. Eşyasına sahip çıkmayı öğretin, yolda yaşlıya yardım etmesini öğretin. Bu gençlerin başarılarını görmek isterim. Sevgi ve mutluluk içerisinde olun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM