• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Taşköprü’yü Münferit İyilik Girişimleri Kurtaracak

Taşköprü’yü Münferit İyilik Girişimleri Kurtaracak

Taşköprü’yü Münferit İyilik Girişimleri Kurtaracak İstanbul’da yaşadığımız dönemde sağcı ve solcu diye ikiye ayrılmış caddeler, sokaklar vardı. Akrabalar dahi birbirine yaklaşmıyordu. Herkes birbirinden uzak duruyordu. Biz de yokluk, yalnızlık ve sevgisiz kaldığımız bir dönemdeyken birden sevgi, ilgi, alaka görünce bayram sevinci yaşadık. İşte o sevginin temeli Azdavay ilçesinde atıldı. Sevgiyi orada bulduk. Kastamonu aşkı Azdavay […]

Taşköprü’yü Münferit İyilik Girişimleri Kurtaracak

İstanbul’da yaşadığımız dönemde sağcı ve solcu diye ikiye ayrılmış caddeler, sokaklar vardı. Akrabalar dahi birbirine yaklaşmıyordu. Herkes birbirinden uzak duruyordu. Biz de yokluk, yalnızlık ve sevgisiz kaldığımız bir dönemdeyken birden sevgi, ilgi, alaka görünce bayram sevinci yaşadık. İşte o sevginin temeli Azdavay ilçesinde atıldı. Sevgiyi orada bulduk.

Kastamonu aşkı Azdavay Maksut köyünde başladı. Ağabeyimin öğretmen oluşu, o köye giderken köy halkının bizlerle ilgilenmesi, misafirperverliği, hediyeleri, ilgisi, alakası, bizde bu aşk tohumunun serpilmesine neden oldu. Bakırköy’de Taşköprülü Metin Bakırcı sordu, Taşköprü anlatıyor.

Taşköprü’nün verdiği hizmeti anlatıyor. Kastamonu’da fuar vardı, Metin Bakırcı ile fuara gittik. ‘Gel bizim ilçenin standına gidelim’ dedi, gittik. Birkaç kişiyle tanıştık. Tanıştığım kişilerden biri Hüseyin Arslan’dı. Tokalaştık. Annenin evladının elini tutuşu gibi, babanın oğlunun elini sarışı gibi insana direkt olarak geçen bir pozitif enerjisi ve sevgisi vardı. İşte o aşk orada filizlendi. Taşköprü ile ilgili haber yapıyorum. Kastamonu düğünleri, nişanlarına katılıyorum, onları haber sayfalarımıza taşıyorum. Bakırköy’de yaşayan her Taşköprülü benim hemşerim gibi davranıyor. Taşköprü’ye geldiğimizde bize kucak açan, bizi Taşköprü’de misafir eden, ilgilenen başkan Hüseyin Arslan beni ve getirdiğim misafirleri sardı, kucakladı. Misafirleri benim yanımda onurlandırdı, ilgilendi. O gün o sevgi, ilgi bizi Taşköprülü yaptı. Artık biz de Taşköprü sevdalısıyız. Yatırımcıları Taşköprü’ye davet etmeye başladım. Taşköprü’yü iş insanlarına anlatmaya başladım. İş insanlarında sanayi bölgesini anlattım. ‘İstanbul’a 5 saat, gidebilirsiniz’ dedim. Şimdi Belediye Başkanı değişti. Fikir ve düşüncelerimiz farklı ancak tek bir noktada buluşuyoruz. O da Taşköprü. Bundan sonra kim gelirse gelsin ‘Biz Taşköprü’ye ne verebilirim?’ diyerek, birlikte aşkla çalışmalıyız. Bakırköy’de sayfalarımıza Taşköprü pazarlamak, tanıtmak, İstanbul’da yaşayan Taşköprülüleri sevindiriyorum hem de gündem tutuyorum. Okullara gittiğimizde Taşköprü ek sayfasını dağıttığımızda yanımıza gelenler ‘Abi sizde Taşköprülü müsünüz? Biz de oralıyız’ demeye başladı. Yaptığımız o ek sayfa bizi birleştiriyor. İşte o aşk, o sevda, o istek bizde devam ediyor.

Taşköprülü Remzi Başbuğ da Taşköprü sevenleri olarak Taşköprü’ye yatırım yapmaya devam ediyor. Ürettiğim ürün için made in Taşköprü dediğinde hem Taşköprü pazarlanacak hem de ürün dünyaya pazarlayacak.

İlk elektrik üretim tesisini Taşköprülüler kurmuştur.

İlk urgan imalatını Taşköprülüler yapmıştır.

Atatürk’ün gittiği yerdir Taşköprü.

Atatürk’ün Taşköprü’ye gönderdiği mimarların bölgedeki izleri hala devam ediyor.

Taşköprü’de sıralayacağımız değerler var. İnanç kültürleri var. Tarih var. Müzesi var. Yemekleri var. Sevgileri var. Havası var. Doğası var. Ormanı var. Her şeyden önce insanlığı ve sevgisi var.

Şimdi yeni Belediye Başkanımız Abdullah Çatal.

Abdullah Çatal ‘Genç biri olarak Taşköprü için kafa yoran, Taşköprü’ye faydalı işler yapmayı düşünen, yatırım yapacak insanlar için elimden ne gelirse yaparım. Tek amacım Taşköprü’ye hizmet verecek insanları sırtımda taşırım’ dedi.

Göreve geldi zaman parti logosunu çıkardığının altını çizen Abdullah Çatal, ‘Herkesin başkanı olup, Taşköprü için çalışacağım’ dedi.

Sanayi için yatırımcılara bedava arsa veren, teşvik veren yerdir Taşköprü.

Sanatçımız Cihan Ünal ‘Taşköprü’ye yatırım yapan kurumların açılışlarında gelir destek’ veririm demiştir.

Serdar Gökhan Taşköprü’de sinema filmi çekecek. Bu değerli insanların filmleri Taşköprü’de çekildiği zaman ilçemizin tanıtımı ve dünyaya pazarlanması daha kolay olacaktır.

Onun yolun başındayım. 10 yıl önceyi 20 yıl önceyi görmek isteyen girişimcilerin ilçeyi görmesi için Taşköprü’de misafir etmeye hazırım. Yatırımınızı Taşköprü’de yapmaya davet ederek, sizi Taşköprü’de bilgilendirmeye davet ediyorum. Misafirimi olun. Ben sizi başkanımızla tanıştırayım. Sanayi bölgesini görün, bölge hakkında bilgi alın, ne iş yaparsanız size faydası olacaktır. Her şeyi düşünerek ileriyi görmeniz için misafirim olun.

 

Başkan Abdullah Çatal’a sorduk; nereden başlayacaksınız?

Köyler devletin imkanlarıyla yapıldığı için, Köy İşleri’ne bağlı olduğu için bizden önce devlet köylülere hizmet veriyor. Bu defa bizde hizmet verilmeyince vatandaş yanlış anlıyor. Onun için Taşköprü Belediye’si tüm imkânlarını seferber edecek. Köylerimize de yardımcı olacağız. Köy İşleri yapacak ancak biz de denetleyeceğiz. Onun için belediyemizde görev paylaşımı yapacağız. Belediyemize kim gelirse gelsin dinleyeceğiz. Bilgisayara not alınacak, sorunlar da yazılacak, şikayetler de yazılacak. Belediye ARGE çalışmalarını oluşturacağız. Gençlerimizi spora alıştıracağız. Yetiştirdiğimiz sporcularla iyi kulüplerin kapısını çalacağız.

Esnaflarımız işlerini geliştirecek, pazarı büyüteceğiz, planları oluşturacağız, iç turizmi canlandıracağız. Kısacası burada görev yapan tüm memur arkadaşlarım ve ben vatandaşı dinleyeceğiz. İletişimi iyi kuracağız. İmkanlarımızı doğru, hak geçmeden kullanmaya önem vereceğiz.

Taşköprü için yatırımcı iş adamlarının kapısını tek tek gezecek, gerekirse Taşköprü’ye davet edeceğim.

Taşköprü geçmiş belediye başkanı ilk defa burada elektrik üretim merkezi kurmuş. Bu bizim süper bir hikayemiz. SIMES firması tarafından yapılmış eski makineleri her şey duruyor. Bu hikayeyi çevreye ve vatandaşlarımıza anlatmak için hazırlık yapıyoruz. Taşköprü’de el sürülmemiş tarihi yerlerimiz var, inanç yerlerimiz ve doğamız var. Bunları değerlendirip Taşköprü’ye kazandırma vaktidir.

Bizi can-ı gönülden dinleyen sizlere ve Remzi Babuğ Bey’e,  spor öğrencilerime desteğinizden dolayı teşekkür ederim.

Gazetecı Ayson Karabağ

Gönüllü Taşkopru elçısı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM