• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sucu Hikayesi

Sucu Hikayesi

Sucu Hikayesi Hindistan’da bir sucu, boynuna astığı uzun bir sopanın uçlarına taktığı iki büyük kovayla su taşırmış. Birisi çatlakmış. Sağlam olan kova her seferinde ırmaktan patronun evine ulaşan uzun yolu dolu olarak tamamlarken, çatlak kova, içine konan suyun sadece yarısını eve ulaştırabilirmiş. Bu durum iki yıl devam etmiş. Sucu her seferinde patronunun evine sadece bir […]

Sucu Hikayesi

Hindistan’da bir sucu, boynuna astığı uzun bir sopanın uçlarına taktığı iki büyük kovayla su taşırmış. Birisi çatlakmış. Sağlam olan kova her seferinde ırmaktan patronun evine ulaşan uzun yolu dolu olarak tamamlarken, çatlak kova, içine konan suyun sadece yarısını eve ulaştırabilirmiş. Bu durum iki yıl devam etmiş. Sucu her seferinde patronunun evine sadece bir buçuk kova su götürebilmiş.

Sağlam kova başarısından gurur duyarken, zavallı çatlak kova utanç duyuyormuş. Çatlak kova bir gün sucuya seslenmiş, kendimden utanıyorum ve senden özür dilemek istiyorum. Neden? Niye utanç duyuyorsun? Diye sormuş. Kova cevap vermiş, çünkü iki yıldır çatlağımdan su sızdığı için taşıma görevimin sadece yarısını yerine getirebiliyorum. Benim kusurumdan dolayı, sen bu kadar çalışmana rağmen,  emeklerinin tam karşılığını alamıyorsun.  Sucu şöyle demiş: eve dönerken yolun kenarındaki çiçekleri fark etmeni istiyorum. Patikayı tırmanırken çatlak kova, patikanın bir yanındaki yabani çiçekleri ısıtan güneşi görmüş. Fakat yolun sonunda suyunun yarısını kaybettiği için kötü hissetmiş ve yine sucudan özür dilemiş. Sucu, yolun sadece senin tarafında çiçekler olduğunu ve diğer kovanın tarafında hiç çiçek olmadığını fark ettin mi? Bunun sebebi benim senin kusurunu bilip bundan faydalanmamdır. Yolun senin tarafına çiçek tohumları ektim sen ise onları suladın. İki yıldır ben bu güzel çiçekleri toplayıp onlarla patronumun sofrasını süsleyebildim. Sen böyle olmasaydın, o evinde bu güzellikleri yaşayamayacaktı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Sucu Hikayesi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM