• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Şamdan Canli Müzik Sanatçı Yaşar Sarıkaya

Şamdan Canli Müzik Sanatçı Yaşar Sarıkaya

Şamdan Canli Müzik Sanatçı Yaşar Sarıkaya Şamdan ‘da Lezzetleri Tadarken ,Yaşar Sarıkaya ‘yin Türkü sünü Dinlemek Terapi Oldu? Derler iş de sizlere o Türküleri gönüllere Nakış eden,Gönüllere seslenen yaşar sarıkaya Tanıyalım. Yaşar Sarikaya kımdir? 24 Mayıs 1958 Erzincan doğumluyum. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Erzincan’da tamamladım. Askerliğimi yaptım ve evlendim. İki çocuğum var. Babam kuvvetli bir […]

Şamdan Canli Müzik Sanatçı Yaşar Sarıkaya

Şamdan ‘da Lezzetleri Tadarken ,Yaşar Sarıkaya ‘yin Türkü sünü Dinlemek Terapi Oldu? Derler iş de sizlere o Türküleri gönüllere Nakış eden,Gönüllere seslenen yaşar sarıkaya Tanıyalım.

Yaşar Sarikaya kımdir?

24 Mayıs 1958 Erzincan doğumluyum. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Erzincan’da tamamladım. Askerliğimi yaptım ve evlendim. İki çocuğum var. Babam kuvvetli bir nefese sahip saz çalan iyi bir sanatçıydı. TRT’de çalışıyordu ve benim akıl hocam babamdır.

İstanbul’a neden geldiniz?
Sanatçı olmak için İstanbul’a geldim. Kapısını çalabileceğim bir dostum veya tanıdığım yoktu. Sadece inşaat kalfası olarak çalışan Hasan Çelik adındaki arkadaşım vardı. Beni barlardaki işletmecilerle görüştürüp tanışmama vesile oluyordu. Çevremi genişleterek barlarda çalışmaya başladım. Edindiğim bu yeni çevrede kendime bir yer bulmaya ve ayakta kalmaya çalıştım. Barlar bana dost kazanmak ve çevremi genişletmek için çok iyi bir fırsat oldu.

Albümünüz var mı?
Evet, 14 adet albümüm var. 1979 yılında albüm satışlarım başladı. Albüm satışlarmın başlamasıyla festival ve derneklerin düzenlediği gecelerde sahne almaya başladım.

TRT’ye nasıl başladınız?
1986 TRT imtihanına girdim ve kazandım. Çalışmaya başlayarak çevremi genişlettim. Yurt dışında çeşitli teklifler geldi ve değerlendirerek yurt dışına açıldım.

Avrupa’ya nasıl gitmeye karar verdiniz?
Almanya, Hollanda ve Belçika gibi o çevrede olan ülkelerdeki barlarda Türk özlemimi oradaki kardeşlerimle geçirdim. Oradaki Türk kardeşlerimin sesi oldum. Benim söylediğim türkülerle mutlu oldular ve gönüllerinde köprüler inşa ettim. Beni çok sevdiler ve Avrupa’yı gezme fırsatını sağladılar. Oradaki kardeşlerimin özlem dolu yürekleri su serptim. 1994 yılında Türkiye’ye döndüm. Burada işletmecilik ve sanat hayatıma devam ediyorum.

Bu sektör size ne kazandırdı?
Adam olmayı öğretti. İyi ve kötü adamın ne demek olduğunu öğrendim. Dünyanın her yerinde iyi ve kötü insanlar var. Çevrenizde hangisi fazla ise sizde onlarla o yolda yürüyorsunuz. ‘’Arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.’’ sözü çok doğru bir sözdür. Ben iyi bir sanatçı ve iyi bir insan olmaya çalıştım. İnsanların dini veya mezhebi beni ilgilendirmedi. İnsanları tanıyarak saygı duyacağım insanlar biriktirdim. Onların sayesinde olgunlaştım ve kendimi geliştirdim. Bu sektörde olduğum süre benim için bir okul gibidir.
Hedefiniz nedir?
Mutlu ve huzurlu bir yaşam istiyorum. İyi bir insan olarak insanları anlamaya çalışmak ve onlara dokunup açılmamış gönüllerini kazanmak istiyorum. Gönül pencerelerini güçlendirmek istiyorum. Yaşadığımız topraklar çok değerli ve çok değerli insanlar yaşıyor. Ansiklopedi gibi ülkemizin insanları ve sayfa sayfa okumak gereklidir. Sayfaların üzerindeki tozlarınıda temizlemek gereklidir.
Şamdan Restaurant Tanıyalım
Yeni dekoru ile
Güzel atmosferi ile
Güler yüzlü Personeli
Lezzet üçgeni ve canli Müzik
Düğüm günüzde,Evlilik Yıl Dönümü için
şamdan dan birlikde kutluyalım.
Nasıl Gidilir.?
Bakırkoy meydan da yaşar hastanesi yani
park sorun yok.
Rezerve yaparsanızı sizlere daha iyi hizmet için
dersimize calişalım.
0212 5420033
Bakırköy’de şamdan canli Müzik de 0212 5420033 -0553 8421043

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM