• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Partilerin Mesajları Vatandaşa Ne Kadar Etki Yaptı?

Partilerin Mesajları Vatandaşa Ne Kadar Etki Yaptı?

Partilerin Mesajları Vatandaşa Ne Kadar Etki Yaptı? Belediye seçimlerinde başkan adaylarının mesajları insanları etkilemeli, güven vermeli, özendirmelidir. Reklam uzmanı Ayson Karabağ’a sorduk. Afişlere baktığınızda neler hissediyorsunuz? Ayson Karabağ’a göre, dikkat çekmesi önemli, özendirmeli, inandırmalı ve harekete geçirmelidir. Bu 4 başlık altında tanıtım varsa, reklam varsa başarılı bir şekilde insanları etkisi altına alabilir. Bazı mesajların etkilemediğini, […]

Partilerin Mesajları Vatandaşa Ne Kadar Etki Yaptı?

Belediye seçimlerinde başkan adaylarının mesajları insanları etkilemeli, güven vermeli, özendirmelidir.

Reklam uzmanı Ayson Karabağ’a sorduk.

Afişlere baktığınızda neler hissediyorsunuz? Ayson Karabağ’a göre, dikkat çekmesi önemli, özendirmeli, inandırmalı ve harekete geçirmelidir.

Bu 4 başlık altında tanıtım varsa, reklam varsa başarılı bir şekilde insanları etkisi altına alabilir.

Bazı mesajların etkilemediğini, dikkat çekmediğini fark ediyoruz. Kendi inandıklarının vatandaşı etkilemediğini görüyoruz.

Afişlerin yetersiz kaldığını görüyoruz. Toplantıları ve katılımları sadece tebessüm ettiriyor. İçinde hırsın olmadığını, arzunun olmadığını yüzlerinden okuyabiliyoruz.Guven veremiyorlar.

Partilere bir ayna tutalım ve buradan ders çıkartalım

BÜLENT KERİMOĞLU – CUMHURİYET HALK PARTİSİ

Çağdaş, demokrat bir Atatürkçüdür. Mesaj verirken CHP logosu yok ve afiş etkisi yok. Mesaj etkisini fazla göremiyoruz. Atatürk’ü bir sığınak olarak gösteriyor. CHP, ilçesiyle kopukluk hissediyor. Bakırköy halkı memnun olmadığını söylüyor ama yine de oylarını esirgemiyor.

Hizmet var mı yok mu diye düşünmüyorlar.

Hizmet yaparak CHP de üye sayısını arttırıyor mu, örgütü güçlendiriyor mu?

Yaşlıyı ve genci CHP çatısı altında topluyor mu?

Bunları Chp Yöneticileri merak eden, düşünün olmalı,

Ben dünde CHPliydim bugün de yarın da.

Ben görevimi yapıyorum. CHP de adaylarının karne notuna baksın.

MEHMET UMUR – AKP

Bakırköy için değişim zamanı demiş. Değişim kelimesi çok önemli,

etkili ama içi boş. Mesaj var, başkanın resimleri çok fazla değişmiş, kırmızı kazaklı elbiseli resimler kafa karıştırıyor. Pek çok projeden bahsediyorlar ama bu projeleri vatandaşa anlatması çok önemli. Nasıl çocuk yumurtayı yemiyorsa, anne o yumurtayı peynirle karıştırıp yedirmeyi biliyorsa

particilerinde bu şekilde projelerini tatlandırmalı, halka anlatmalıdır. Dilden dile yaymayı bilmelidir. Bana samimi ve içten gelmedi. Kalbe dokunamadılar, yüreklere inemediler. Yapmacık tavırlar, tebessüm çalışmaları inandırıcı gelmiyor bizlere.

ATEŞ ERZEK – İYİ PARTİ

Ateş başkanın geleceğe dönüş mesajı. Çıkış yapmış ama içinde etki yok, ateş yok. Gerek İyi Parti’nin çalışması gerekse eski başkanla çalışmasında eksiklikler var. Ben bilirim, bizde bu işi biliyoruz. Havası vardı, etrafını dinleyenlerin konuşması fark ediliyor. Bize göre ateş hattını ateşletemedi.

ALİ FATINOĞLU – DEMOKRATİK SOL PARTİ

Bakırköy için Bakırköylü demiş. Burada mesaj etkisi yok. Demokratik bir kelime değil. Genç girişken bir yönetici, vergisini eren, işçi çalıştırmasını bilen, sanayıdan gelen benim için iyi bir izlenim yaratan kişidir. Çünkü Bakırköy’ü pazarlayacak bir iş adamı olmalıdır, tüccar olmalıdır. Girişken biri olacak ama vatandaşın bildiği 20 yıl önceki haliyle anlattığı gibi bir tüccar, iş adamı enerjisini üzerimizde kullanacak.şimdı tanıtım yolu çok sosyal medya,Gazete,dergi,video,tv dan reklam, Toplantıları basıt geçiyor. etkısı yok, daha iyi Çalişa bilirdi.

Bizde bir söz var., ekmeği ekmekçiye ver, bir tane de fazla ver.

Başkan adayları yazı yazan, grafikerlik becerisi olan montaj yapma kabiliyeti olan, işin başında bir yöneten olmalı ki projelerinde mesaj veren, dikkat çeken, özendiren, harekete geçiren afişleri ortaya çıkartsın. Bu konuda bilende bilmeyende çalışıyor ama etkisi yok

Gazetecı Ayson Karabağ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM