• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Orhan Eriman ‘dan Patent Hakkında Bilinmeyeler

Orhan Eriman ‘dan Patent Hakkında Bilinmeyeler

Orhan Eriman ‘dan Patent Hakkında Bilinmeyeler Marka tescillerinin süresi kaç yıldır? Ülkemizde Türk Patent  tarafından koruması 10 yıldır.Tescilli Markalar sahipleri tarafından  her 10 yıl da  tekrar süreleri uzatılarak böylece gider marka hakları alınır satılır kiraya verilerek gelir elde edilebilir. hatta haciz edilerek el  değiştirebilir. Ancak modası hızla değişen tekstil, giyim ve ambalaj gibi tasarım ömrü […]

Orhan Eriman ‘dan Patent Hakkında Bilinmeyeler

Marka tescillerinin süresi kaç yıldır?

Ülkemizde Türk Patent  tarafından koruması 10 yıldır.Tescilli Markalar sahipleri tarafından  her 10 yıl da  tekrar süreleri uzatılarak böylece gider marka hakları alınır satılır kiraya verilerek gelir elde edilebilir. hatta haciz edilerek el  değiştirebilir. Ancak modası hızla değişen tekstil, giyim ve ambalaj gibi tasarım ömrü kısa ürünler için üç yılla sınırlı, masrafsız, doğrudan elde edilebilir.

Marka tescil ve patentlerin ileriye dönük hedefleri nelerdir?

Türkiye’nin fikir sermayesinin ve yenilik kapasitesinin artırılmasına katkı sağlayan sınai mülkiyet alanında, ulusal ve uluslararası politikalara yön veren bir kurum olmak.

Vizyon ifadesi ise sınai mülkiyeti bilincini toplumun bütün kesimlerinde artırarak, sınai mülkiyet haklarını etkin korunmasına ve ticarileşmesine katkı sağlayacak, ülkemizin ekonomisine ve teknolojik gelişimine hizmet etmek, sınai mülkiyet alanında uluslararası platformlarda etkin hale getirmek olarak belirlenmiştir.

Sınai mülkiyet konusunda ülkemizde yönlendirici ve uluslararası alanda etkin olmak, kurumsal kapasiteyi güçlendirmek, ülkemizin kapasitesinin artırılması hedeflenmektedir. Böylece ülkemizde yenilikçi ve yüksek katma değerli üretim ekosisteminin eksik olan bir yönü de tamamlanmış olacaktır.

Üniversitelerimizdeki hocalarımızın değerli bilgilerini tam olarak kullanamıyoruz. Bu konuda tam olarak kullanmaya kalktığımızda ülke olarak da marka olarak da ürettiğimiz her şeyle birlikte, elimizde marka tescilinin olması, patentinin olması bir nevi mecburidir. O zaman ülkemizin zenginliği bizim buluşumuzun koruma altında olması, bizi daha güçlü kılacaktır. Dünyaya ‘Bu da bizim markamızdır’ diyebileceğimiz bir takım ürünleri sunmuş olacağız. Hep birlikte bu işleri başaracağımızı umuyorum

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM