• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Nurdoğan Öz;  “Ud kalbimin Anahtarıdır”

Nurdoğan Öz; “Ud kalbimin Anahtarıdır”

Nurdoğan Öz; “Ud kalbimin Anahtarıdır” Müzisyen,sahne sanatçısı, besteci ve yorumcu olarak Bakırköylülerin gecelerine renk katan Nurdoğan Öz, gazeteci yazar Ayson Karabağ ile müzik dolu bir sohbette, umutlarını, hayallerini anlattı, eğlence sektörüyle ilgili konuştu. Nurdoğan Öz kimdir? 1970 Bilecik doğumluyum. Bahçelievler Kocasinan Lisesi’nden mezun oldum. İTÜ Devlet Konservatuar’ını bitirdim. Asker baba ve sanatçı bir annenin oğlu […]

Nurdoğan Öz; “Ud kalbimin Anahtarıdır”
Müzisyen,sahne sanatçısı, besteci ve yorumcu olarak Bakırköylülerin gecelerine renk katan Nurdoğan Öz, gazeteci yazar Ayson Karabağ ile müzik dolu bir sohbette, umutlarını, hayallerini anlattı, eğlence sektörüyle ilgili konuştu.

Nurdoğan Öz kimdir?

1970 Bilecik doğumluyum. Bahçelievler Kocasinan Lisesi’nden mezun oldum. İTÜ Devlet Konservatuar’ını bitirdim. Asker baba ve sanatçı bir annenin oğlu olarak müzik ile uğraşıyorum. Yani bütün dünyam müzik…

Nerede oturuyorsunuz? Neler yapıyorsunuz?

Bakırköy’de ikamet ediyorum. Müzisyenim, sahne sanatçısı, besteci ve aynı zamanda yorumcuyum. Sadece odaklı bir hayatım var. İyi bir sanatçı olmak için ağır ağır, olgunlaşarak, köklerimizi kuvvetlendirerek ilerliyoruz. Bakirköy’de her gün canlı müzik yapıyoruz. Müşterilerimizin istek arzularından oluşan şarkılara söylüyoruz. Böylece dostlarımızın hem eğlenmesini hem de ve stres atması sağlıyoruz. Bizim yaptığımız aslında bir nevi terapi sayılır.

Müziğe nasıl başladınız? Ailenizin bunda bir etkisi oldu mu?

Babam asker kökenli olduğu için sık sık ordu evlerine giderdik. Orada müzik yapan askerlerden etkilendim 5 yaşında müzik aletleri alıp çalmaya başladım Annem de müzik eğitimime destek veriyordu.

Annem de gençliğinde müzikle uğraşmak istemiş ama babası izin vermemiş. Sonrasında evlilik derken içinde kalan müzik özlemini bana destek olarak gideriyordu. Annemin desteği yol göstermesi yanı sıra konservatuarda aldığım eğitim bugünlere gelmemi sağladı.

KONSERVATUARDA ÇOK BÜYÜK HOCALARDAN EĞİTİM ALDIM
Prof. Dr. Cahit Atasoy, Erol Sayan, Prof. Dr. Selahattin İçli, Prof Dr. Alaattin Yavaşça, Prof. Dr. Can Etili, Doc. Dr. Cahit Atasoy, Yıldırım Gürses, Nida Tüfekci, Göktan Ay, İnci Çayırlı ve bunun gibi değerli hoclarımızdan ders aldım. Benim ilham kaynağım oldular. Ufkumu açtılar, yol gösterdiler. Müziği bize aşıladılar, sevdirdiler. Müzik bence dünyanın ortak bir dili. Dünyanın bu ortak dilinden konuşarak, hoclarımın yolunda iz bırakmak istiyorum.

Albüm ve beste çalışmalarından bahseder misiniz?_
İlk albümü 1995’de bıkardım. Şimdi beşinci albümü çıkartacağım. Ferdi Özbeğen Ümit Besen, Cengiz Kurtoğlu gibi değerli sanatçılar bestelerimi okuyorlar.

Gitarı sizin bu kadar özenli kılan nedir?

Bence söze en güzel eşlik eden enstrüman gitardır. Gitarı adeta kalbin bir anahtarı olarak görüyorum. İşim seviyorum. Sanki bir kültür hazinesi içindeyim. Bu kültür zenginliğini müzik yolu ile insanlara ulaştırmak istiyorum. Müzik, insanları dinlendiren huzur veren bir ilaç gibi… Müzik, rahatlan, mutluluk veren, güldüren, hayallerini geliştiren bir sanat gibi. Müzikle insanlara yararına bir iş yapığıma inanıyorum.

Sizce müzik nedir?
Terapidir… Hastaları müzikle iyileştiriyorlar. Haftada bir gün ailecek eğlenmek, müzik dinlemek kafaları boşaltır, rahatlatır. Ortak dostları edinir, rahatlarsınız. Motivasyon verir. Yaşamanın kalitesini fark edersiniz. Kendinizi ve ailenizi seviyorsanız haftada bir gün ailenize zaman ayırın, dışarıda birlikte olun. Muhteşem lezzetler eşliğinde birlikte müzik dinleyin eğlenin…

Nasıl tepikler alıyorsunuz?

Bizi dinlemeye gelen insanların mutlu olduğunu ve güldüğünü eğlendiğini görmek, eşini, ailesini bize teslim edebilme güvenini kazanmak çok önemli. Çevremdeki insanlar tarafından sevilmek güvenilir oluşumdan.

Deniz manzarası, kalite, güven, eğlence en iyi hizmet….

İstanbul’un incisi Bakırköy’ün sahilindeki Mey Halikarnas’ta Bakırköylülere, İstanbullu iş adamı misafirlerimize, ister balık, ister et olsun deniz manzarası eşliğinde sunuyoruz. Her gün canlı müzik eşliğinde kaliteli, güvenilir bir eğlence yeri olarak hizmet vermeye devam ediyoruz.

Engellerle karşılaştınız mı?

Ben başarılı iyi ustaların kıskanmam aksine onlardan feyz ve enerji alırım. Güçlü bilgili iyi müzisyenlerden öğreniyorum. Onları kıskanmak yerine onlardan ilham alıyorum. Tek arzum bu mesleği kirletenlerin karşısında temizleyen iyi bir model olmak. İyiyi anlatmak için çalışacağım daha güvenli daha saygılı daha bilgili insanların çoğalacağı bir nesil gelmesi için çalışacağım. Onun için 2 tür engel var; iç engel ve diş engeller. Dışarıda engel yok iç engeli de kişi kendisi koyuyor. Onun için kafanızdaki engeli kaldırın ki engel olmadığı fark edeceksiniz. İçindeki kirliliği temizleyin dışarıda çok daha temiz iyi niyetli müzisyenler, sanatçılar olduğunu fark edeceksiniz. Kıskanarak engellemenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Bir birimizi sevmek varken, kırmak neden diye düşünüyorum.

Turizmin gelişmesini destekliyoruz

Bugün 104 ülke insanı İstanbul’a geliyor. Bizler ülkemizi iyi temsil ederek model olmalıyız Bunun için gerek hizmet gerekse insanlığımız gerekse de lezzetimiz ve müziğimizle gelen misafirlere iyi bir gece yaşatarak iz bırakmalıyız. Sadece dışarıdan değil Anadolu’dan gelenlere de iyi hizmet vermek insanların gurur duymasını sağlamak için çalışacağız. Turizm bacasız bir fabrika… Bizde gelen misafirlerimize en iyi hizmeti vererek İstanbul’dan memnun ayrılmasını sağlamak onları birer Türkiye elçisi yapmak için daha fazla çalışacağız.

Bize bir şans verin asla pişman olmayacaksınız!

Eğer bize uğrama ihtimaliniz, imkanınız varsa, bu deneyimden çok mutlu kalma şansınız çok yüksek olacak. Her gün canlı müziğimiz var. Ortamımız, müziğimiz ve lezzetimiz ile size

özel bir gün yaşatmak, için bize bir fırsat verin.

Bundan sonra neler yapmak istiyorsunuz?

Kesinlikle yolun başındayım. Mekanımızı 11 şiddetindeki bir depreme dayanıklı şekilde yaptık. Hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz. Albüm çalışmalarım var. 2019 yılında bir iz bırakacağım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM