• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Necatibey  İlk Öğretmen Lisesinin,Okulu Mezunları  Güre Termal Resort Hotel’de Buluştular.

Necatibey İlk Öğretmen Lisesinin,Okulu Mezunları Güre Termal Resort Hotel’de Buluştular.

Necatibey İlk Öğretmen Lisesinin,Okulu Mezunları Güre Termal Resort Hotel’de Buluştular. Necatililer Eğitim seferberliğinin simgesi köy enstitüleri 79 yaşında fikri ve vicdanı hür, araştıran ve sorgulayan nesillerin yetişmesine ve büyük devrimin gerçekleşmesine fikirleriyle öncülük eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dönemin başbakanı İsmet İnönü’ye, Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel’i saygı ile anıyoruz. Onların yetiştirdiği […]

Necatibey İlk Öğretmen Lisesinin,Okulu Mezunları Güre Termal Resort Hotel’de Buluştular.

Necatililer

Eğitim seferberliğinin simgesi köy enstitüleri 79 yaşında fikri ve vicdanı hür, araştıran ve sorgulayan nesillerin yetişmesine ve büyük devrimin gerçekleşmesine fikirleriyle öncülük eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dönemin başbakanı İsmet İnönü’ye, Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel’i saygı ile anıyoruz. Onların yetiştirdiği öğretmenler ile tanışma şerefine erişen şanslı gazetecilerden biriyim. Bu tohumların öğrencileri büyüdü ve öğretmen oldular. Ülkesi ve ailesi için gereken her şeyi yapacak eğitimcilerle buluştuk.

Eğitimci öğretmen Fatma Tekbıyık ve Recep Mandacı, Cahide Turhan Yılmaz, Selahatin Durmaz, Güner Özsu konuştuk .Bir gün arkadaşların vefat için camide buluşunca, Recep Mandacı diyor ki ben camide buluşmak yerine arkadaşlarımla yılda bir kez bir araya gelelim diyor. buluşalım diyerek başlıyorlar. Mezunları toplayarak bir araya gelme fikri ile üç eğitimci yola çıkıyorlar. 50 yıllık arkadaşları buluşturdular. Gure Termal Hotel’inde 95 kişi toplandılar. Bizde bu sevgi dolu öğretmenler ile kardeş olduk. Öğretmenlerle konuşmaya başladım. Fatma hocamız şair arkadaşları ile konuşmamı önerdi.
Gure Termal Hotel’de bu keyifin tadını çıkarıyoruz. 50 yıllık arkadaşlığımızı devam ettirmek için yılda bir kez bir araya geliyoruz. Birlik ve beraberlik içinde olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birbirimizle konuşmak terapi gibi geliyor. Birbirimizi gördüğümüz için çok mutluyuz.
Öğretmenlerimizle fotoğraf çekilmek için toplandığımızda öğretmenlerden biri kim olduğumu merak etti. Gazeteci Ayson Karabağ ‘’Şiir gibisiniz. Tek tek sayfalarınızı çevirerek sizi tanımak istiyorum. Bilgilerinizi alıp gazetede yayınlamak isterim. Bilgilerinizin gençlere ulaşması için aracı olmayı diliyorum.’’dedi. Hocaların sevgisini kazandı.
K.ATATÜRK Diyor ki
Çocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini kitaba vermeseydim bugün yaptığım işlerin hiçbirini yapamazdım .
sizlerin tecrübelerinizi ve bilgilerinizi gençlere rehber olsun diye sizinle tek tek röportaj yapmak isterim.

Hz. Ali şöyle buyurur: “Ahmakla arkadaş olmaktan sakın. Sana faydalı olmak isterken zararı dokunur. Yalancı ile arkadaş olmaktan sakın. Çünkü o sana uzağı yakın, yakını uzak gösterir. Cimri ile arkadaş olmaktan sakın. Çünkü o kendisine en çok ihtiyaç duyduğun anda senden uzaklaşır. Fasıkla, kötü kimse ile arkadaş olmaktan sakın. Çünkü o, çok değersiz bir şeye seni satar.”

Fatma Tekbıyık’a soruyoruz. Arkadaş nedir?
Arkadaş vitamindir. İlaç, sevgi ve terapi gibidir. Her zaman birbirine destek olan ve sevgisini göstermekten çekinmeyen bir arkadaş grubuyuz. 54 yıl önce bu grubun tohumları serpilmiş. Köy eğitimcileri olarak eğiten öğreten öğrencilerimizle yolumuza devam ediyoruz. Yeni neslin yolu aydın olsun. Yeni neslin Ayaklarına dikenler batmasın. Aklınızı ve hislerinizi kullanarak yaşamınıza devam edin. Gençlerimize destek olmak için biz her şeye varız.

Hocam bu kadar şık olmayı neye borçlusunuz?
Biz öğretmen olarak iyi bir model olmak zorundayız. Öncelikle kendimize değer vermeliyiz ve bunu çevremize göstermeliyiz. Bugün bizim bayramımız ama her gün bayram gibi giyimimize ve bakımımıza özen göstermeliyiz. ‘’Giysilerinizle ağırlanır, bilgilerinizle uğurlanırsınız.’’derler.

Öğretici ve eğitimci olduğunuz her hareketinizden belli. Bunu nasıl başarıyorsunuz?
Kitaplara borçluyuz. Okumanın faydalarını yaşıyoruz. Size samimi geliyor isek ve iletişimimiz güçlü ise tüm bunları kitaplara borçluyuz.

Hocam sevgi nedir?
Sevgisini verene ilaç, alana şefkat duygusu gibidir. Sevgi ile yaşayan ve sevgi ile öğreten 50 yıllık eğitimcileriz. Tecrübelerimizi ve bilgilerimizi öğrencilerimize aktarmaktan gurur duyarız. Eğitim için her yere gideriz.

Hocam konuşmanız çok etkili ve düzgün. Konuşurken nelere dikkat etmeliyiz?
Söz verdiğinizde mümkün olduğu ölçüde hızlı yerine getirin. Konuştuğunuzda her zaman doğruyu söyleyin. Sağırlara ve dilsizlere hitap eder gibi güzel bir şekilde konuşmalıyız.

Hocam güven nedir?
Güven çekirge gibidir. Kaçınca bir daha geri gelmez.

Hocam Baba nedir?
Baba risk kapısıdır. Açmasını bilene ve dinlemesini bilene babasıyla zaman geçirenlere ne mutlu.
Hocam Anne nedir?
Anne cennet kapısıdır. Girmesini bilmelidir. Annesiyle vakit geçirebilenler çok şanslı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti
Küçük hanımlar ve beyler, sizler geleceğin mutluluk pırıltısısınız. Memleketi aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim ve kıymetli olduğunu düşünüp bunun bilincinde çalışınız. Bizde edindiğimiz bilgileri ve tecrübeleri öğrenciler ile paylaşmak ve öğretmenlere ayna olmak istiyoruz. Yeni nesile katkımız olduğunu düşünüyoruz. Restorana gelen bütün öğretmenlerimiz özenli bir şekilde giyinmişler. Ortamda sıcak ve heyecanlı bir hava vardı. Müzikte başladı. Yemekleri yenilirken sohbetler ediliyor. Onları izlerken çevremin bu kadar sevgi dolu olduğunu fark ettim. Fatma Hanım mikrofonu eline aldı ve kendi marşlarını söylemeye başladılar. Hep birlikte marşlarını söylediler. Oyun havalarına geçip dans etmeye başladılar. Öğretmenlerimizi izledikçe büyük keyif aldım.
Sabah kahvaltısında buluştuk.
Bütün öğretmenlerimiz beni tanıyor. Selamlaştık ve sohbet ettik. Tekrar görüşmek üzere ayrıldık. Sayın Necatililer, birlikte olmak çok güzeldi. Anı dağarcığımızı güzel karelerle zenginleştirdik. Dileğimiz tekrar aynı kadro ile İstanbul’da bir araya gelmektir.

Kımler vardı?
Necatililer Katilim Listesi
Ahmet Ateş
Ahmet özdemir
Ahmet Topçu
Ali Davran
Ali İhsan Ulaş
Ali osman Köse
Ali Ermiş
Arif Sipahi
Ayhan kurt
Han Eryılmaz
Ayla Karayiğit Süren
Aysel can ışıkay
Aysun Güçbilmez
Ayşe Şentürk
Ayten Başarkan
Ayten can bahadan
Baki Çamer
Beyhan Hakkı Bayındırli
Cahide Turkhan Yılmaz
Cemal Çakır
Cemile İnce
Dilnevaz Nihat Akgül
Enver Ermiş
Erdem Durak
Esat Aktaş
Fatma Guruş Çetin
Fatma Tekbıyık
Fehmi yıldırım
Ferhan Kurtuluş
Fevzi Araç
Fuat Özer
Gülseren Gülevin
Gülden Şenay
Gülseren Özören
Güner İnceoğlu Özsu
Gürsel Engin
Hafize Üzeyir Özel
Hasan Çiftçi
Hasan Çoban
Haluk Tezal
Hasan Demir
Hilmi Şimşek
Hüseyin Yılmaz
Hüseyin zağlı
İbrahim bozulmaz
İlker Eren
İrfan Çağlar
Kadriye ibrahim gümüştaş
Kadır Asar
Kemal Fedai Demir
Kenan Güney
Kenan şüle
Kezban Dinç
Leman Kırcı Aybaşlı
M.Ali akça
Meraret feridun ertürk
Mehmet Ferhan Akkayalı
Mehmet Nurhan Adyaman
Mehmet öge
Mehmet emin Aygören
Mehmet Özkan
Mehmet sıcaker
Mehmet şen
Melek Akça çakır
Meral ahmet soylu
Metin Ezginer
Mihriye Haftala
Muammer Aktekin
Muazzez Türkeri
Mustafa Düvenci
Mustafa özkul
Müjgan Karaca
Nazmiye Temelli
Necati Sezer
Neşe bülent esen
Nevzat vurhan
Nidai Şengül Güvendiren
Nilüfer karabıyık
Nurşen Deşen sensin
Nurşen Erpolat
Nurten çetin
Ö.Osman Çalışkan
öZCAN Sezginsoy
Pervin ali demirci
Rahmi Karslı
Raif Ercan
Rasim Savak
Recep Mandacı
Ruhi Akoğlan
Sabri Kayabey
sami akdağ
selahattin barut
selahattin durmaz
selma enginsuna
Semra gül
serpil güleçyüz
sevcan dursun
sevil şenyiğit
sevinç ekrem dinkçi
suna babacan
şinasi tuna
şaban şen
taner çeşmeci
taner erkan
taşkın ünalan
tomris gençkan
ümran bayır
ümit biçer
ümit özbek
yalçın cımbık
yalçın özek
yaşar çakır
yaşar meyvacı
zeki ertunç
zinnur atagürsel
zülal tanrıverdi

Güre Termal Hotel için 0212 9360675

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM