• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Malaga’da Türk Müziği Rüzgârı Esti!

Malaga’da Türk Müziği Rüzgârı Esti!

Malaga’da Türk Müziği Rüzgârı Esti! Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak olarak yer aldığı AB Erasmus+ ‘Avrupa Orkestrası Projesi’ İspanya öğrenci Hareketliliği gerçekleştirildi. 2-9 Kasım tarihlerinde, Endülüs’ün modern kenti Malaga ’da “Nuestra Senora de la Victoria, Hermanos Maristas okulunun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Makedonya’dan Belediye’ye bağlı Çocuk Suçlarını Önleme Derneği (SPPMD), İtalya’dan Özel Çocuklara Yardım […]

Malaga’da Türk Müziği Rüzgârı Esti!

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak olarak yer aldığı AB Erasmus+ ‘Avrupa Orkestrası Projesi’ İspanya öğrenci Hareketliliği gerçekleştirildi.

2-9 Kasım tarihlerinde, Endülüs’ün modern kenti Malaga ’da

“Nuestra Senora de la Victoria, Hermanos Maristas okulunun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Makedonya’dan Belediye’ye bağlı Çocuk Suçlarını Önleme Derneği (SPPMD), İtalya’dan Özel Çocuklara Yardım Derneği (Sinergia), Slovakya’dan Katolicka Spojena Skola ve Estonya’dan Voru Kreutzwaldi Kool okulları katıldı.

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü temsilen Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın, Projeler Koordinatörü Songül Susar İşgüderoğlu, Müzik Öğretmeni Orçun Kolukırık; Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi, Yeşilköy Anadolu Lisesi ve Yeşilköy 50.Yıl lisesinden altı öğrenci katıldı.

Müzikle dolu bir hafta boyunca ev sahibi okul koordinatörlüğünde öğretmen ve öğrencilerin katıldığı birbirinden keyifli, öğretici ve etkileşimli atölyeler düzenlendi.

Her ülkenin öğrencileri kendi dillerinde bir şarkıyı, diğer öğrenci ve öğretmenlere öğreterek birlikte seslendirdi. Flamenko dansı öğrenildi.

Katılımcı öğrenciler ortak ülkelerden gelen müzik öğretmenleri eşliğinde koro ve orkestra çalışmasına katıldılar ve kendi halk dans ve müziklerinden oluşan performanslarını sundular.

Öğrencilerimizin Türk müziği türlerinden çeşitli eserler sunduğu konseri ve zeybek dansı tüm katılımcı gruplar tarafından büyük bir beğeniyle izlendi.

Tüm paydaşlarla birlikte Malaga’nın tarihi ve kültürel yerlerini görmenin yanı sıra Malaga’daki MIMMA Etkileşimli Müzik Müzesi ve Picasso Müzesi’de ziyaret edildi.

Ağustos 2020’de tamamlanacak proje kapsamında, özel öğrencilerin de dâhil edileceği ortak bir orkestranın kurulması hedeflenirken, çok kültürlü bir müzik eğitim kitabı ve dijital halk müziği müzesi oluşturulması çalışmaları heyecanla devam ediyor.

Proje ile ilgili tüm çalışmalarımız Kartaltepe Mesleki ve Teknik Lisesi’nden mezun öğrencimiz İsahan Öncel tarafından tasarlanan proje web sayfasından takip edilebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM