• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Jerry  Hirimyan’dan  Güzellik Herkezin Olsun…

Jerry Hirimyan’dan Güzellik Herkezin Olsun…

Jerry Hirimyan’dan Güzellik Herkezin Olsun… Güzel olan her şey güzeldir. Fakat bu güzellikleri değerlendirme hususu önemlidir. Güzel olan hep benimdir mantığı ile sahiplenmek, menfaat sağlamak güzel olanı paylaşmak değil, hep kendinden yana kullanmak o güzelliği kirletir. Duyguyu yok eder, empatiyi yok sayar. Oysa mutluluk güzelliği hep birlikte paylaşmaktır!… Geçenlerde çok sevdiğim bir dostumun oğlunun düğün […]

Jerry Hirimyan’dan Güzellik Herkezin Olsun…

Güzel olan her şey güzeldir. Fakat bu güzellikleri değerlendirme hususu önemlidir. Güzel olan hep benimdir mantığı ile sahiplenmek, menfaat sağlamak güzel olanı paylaşmak değil, hep kendinden yana kullanmak o güzelliği kirletir.

Duyguyu yok eder, empatiyi yok sayar.

Oysa mutluluk güzelliği hep birlikte paylaşmaktır!…

Geçenlerde çok sevdiğim bir dostumun oğlunun düğün törenine davetindeydim.

Düğün tabi herkez evlatların bu özel gününe katılmış. Her şey çok güzel, herkez mutlu. İşletmenin fotoğrafçısı herkezden daha mutlu ve çok meşgul.

Duyarlı bir vatandaş olarak düğün boyunca fotoğrafçıyı izlemek gibi bir görevim oldu o gün. Fotoğrafçı, gelin ve damatın yanına geleni, yanından geçeni bir karede  yakalayıp bol bol çekim yapıyordu. Sormuyor bile yani çekebilir miyim  diye. O kadar normal saymış ki bunu…

Düşünün bir kere bu düğün fotoğraf ücretlerinin her semte göre farklılık gösterdiğini. Her düğünde satılan yüzlerce fotoğrafı. Çekenlerin ne fiş, ne fatura gibi dertleri yok. Nasıl bir haksız kazanç.

Doğum gününü kutlamak için altı kişilik bir arkadaş grubunun bir mekanda kutlama yaptığını düşünün. Uygun olsun diye fiks menu tercihinde bulunurlar. Alakart daha pahallı tabi. Masaya oturdukları anda başlar fotoğrafçı o büyük ticari ve tamamen duygusal görevine . Yemek biter masaya gelen fotoğraf ücreti yediğin yemekten pahalıdır. üstelik menünün maliye fişi var vergisi ödeniyor. Fotoğrafçının böyle bir derdi de yok zaten. Lüks otellerin salonlarında, nikah dairelerinde fotoğraf çekip milyonlar kazanan arkadaşlarım, sizlere soruyorum.

Vergiden muaf mısınız?

 

Sevgilerimle

 

Jerry HİRİMYAN

Sanat Yönetmeni ve

Proje Danışmanı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM