• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İstek Orta Okulu Müdürü Abdülkadir Ün, Velilere ve Okulun Öğretmenlerine Alt Yapısını Anlattı.

İstek Orta Okulu Müdürü Abdülkadir Ün, Velilere ve Okulun Öğretmenlerine Alt Yapısını Anlattı.

İstek Orta Okulu Müdürü Abdülkadir Ün, Velilere ve Okulun Öğretmenlerine Alt Yapısını Anlattı. Florya’da eğitim için önemli bir alt yapıya sahip olan İstek Okulları, aynı zamanda spor sahasına, yüzme havuzuna ve etkinlik yapılabilecek salonlara sahip. Bu imkanlar sayesinde burada özgür çocuklar yetiştirebilmek de son derece mümkün olabiliyor. Bu okullarda görev alan öğretmenlerin de öğrencilerine karşı […]

İstek Orta Okulu Müdürü Abdülkadir Ün, Velilere ve Okulun Öğretmenlerine Alt Yapısını Anlattı.

Florya’da eğitim için önemli bir alt yapıya sahip olan İstek Okulları, aynı zamanda spor sahasına, yüzme havuzuna ve etkinlik yapılabilecek salonlara sahip. Bu imkanlar sayesinde burada özgür çocuklar yetiştirebilmek de son derece mümkün olabiliyor.

Bu okullarda görev alan öğretmenlerin de öğrencilerine karşı olan saygı ve sevgi dolumu bir tutumu söz konusu. Çünkü öğretmenler, öğrencilerinin gözlerine bakarak, onları dinleyerek eğitimlerini veriyorlar.

Öğrencileri takip eden, onlara sorumluluk aşılayan ve sosyal bireyler olarak yetişebilmeleri için de çocukları her dalda eğitmek isteyen eğitimciler, kendi alanlarında uzmanlaşmak adına da birçok çalışmaya katılım gösteriyorlar. Bu sayede okulumuz, alanında son derece uzman bir kadrodan oluşmuş oluyor.

Bizler İstek Okulları olarak, en değerli emanetlerin bekçileri olmak ve mutlu çocuklar yetiştirmek için her zaman için kendimizi hazırlıyoruz. Çünkü bizim işimiz, eğitim sürecinde geçen her bir dakikanın kıymetini bilmek ve öğretmenin ne kadar güzel bir şey olduğuna dair de inancımızla, öğrencileri geleceğe hazırlamak .

Evde dinlenmeyi, aile ile vakit geçirmeyi çocuklara aşılamak ve gereken ödevlerin de aile ile birlikte, kültür sohbetleri aracılığıyla yapılması için çabalıyoruz. Ve bunların gerçekleşmesi de tamamen velilere düşen görevler arasında yer alıyor. Çünkü ders öğretmek, ödevleri vermek, plan yaptırmak bizim işimiz, bunların birer alışkanlık haline getirilmesi ile ailelere düşen en büyük görev.

Bu süreçte çocuklara da emir verici ve yargılayıcı tavırlar davranmama meselesi, velilerin mutlaka yapması gereken davranışların başında geliyor.

Unutmamak gerekir ki, velilerin, öğrencilerini sıkı bir şekilde takip etmeleri, rol model olmaları, kitap okumayı çocuklara sevdiren ebeveynler olmaları gerekir. Üstelik sadece bunlarla da kalmayıp, tiyatro, sinema, spor gibi sosyal becerilerin de gelişimine katkıda bulunmaları şarttır. Bunlar olduğu takdirde, el birliği ile geleceğin kahramanlarını bizler yetiştirmiş oluruz.

Okulunuzda ne tür etkinlikler yapılmaktadır?
Bizler İstek Okulları olarak, yazarları ve öğrencileri birbirleri ile buluşturuyoruz. Aynı zamanda teknolojinin de gelişmesi ile öğrencilerin hangi alanda bir beceriye sahip olduklarını keşfetmenin peşine düşüyoruz. Tiyatro konusunda da etkinlik sıklığına önem veriyor ve öğrencilerimizi oyunculuk alanında da geliştirmek için uğraşıyoruz. Bunların yanı sıra müzikle de ilgileniyor, ağaç yetiştirme konusunda da özel olarak bilinçli bireyler ve spora da yönlenen çocuklar olması için de çabalıyoruz. Bu sayede çocuklar, arkadaşları ile sosyalleşiyorlar.

Ayrıca biz İstek Okulları olarak, çağımızın en önemli buluşu olan internet ihtiyacını da değerli öğrencilerimize öğretmek için çabalıyoruz.
Ve her adımımda birlikte çalışmış olduğum insanların, benden daha tecrübeli öğretmenlerden oluşması da beni ayrıca heyecanlandırıyor. Çünkü öğretime gönül vermiş birisi olarak, benden daha tecrübeli insanlardan da çok şey öğrenip, eğitim hayatına fayda sağlamak istiyorum.

Bu süreçte fikir alışverişi yaparken de tecrübe sahibi öğrencilerimle el birliği vererek, öğrencileri büyük bir millet aşkıyla yetiştirmek için uğraşıyoruz. Türkiye sevdalısı ve Atatürk’e aşık olan öğretmenlerimizin, ülkemizin geleceği için de örnek gençlere ihtiyacı olduğunu unutmadan bu anlamda da çocuklarımızı ayrıca bilgilendiriyor ve destek çıkıyoruz. Özellikle de bu anlamda çok heyecanlı öğretmenlerin olması, bizleri daha da çok heyecanlandırıyor, daha çok istek uyandırıyor. Bu yüzden de çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum.

Nasıl öğrenciler yetiştirmek istiyorsunuz?
Çocukların öz güvenlerini, akademik ve sanatsal anlamdaki başarılarını fazlasıyla önemsiyorum. Her öğrenci mezun olduğunda mutlaka bir enstrüman çalabilsin ve içindeki yeteneği keşfetsin istiyorum. Bu süreçte, en mutlu olanların mezun olan öğrencilerden oluşmasını ve her birinin en az birer yabancı dil ile kendilerini daha da geliştirmeleri için çabalıyorum. Bu tür bilgi birikimlerini, akademik anlamda da göstermelerini ve kültürel anlamda da kendine güvenen bireylerin iş hayatında da başarı sahibi olmalarını hedefliyorum. Bu sebeple de en önemli önceliğin, çocuklarımızın geleceği olması gerektiğini düşünüyorum.

Çalışmalarınızda ne tür alanlara ağırlık veriyorsunuz?
Biz, İstek Okulları olarak biraz daha kişiselleştirilmiş programlara ağırlık veriyoruz. Yani bir çocuğu ele alırken onun bütün eğitim ve öğretim hayatındaki yeteneklerini de açığa çıkarmak istiyoruz. Bu süreçte de bireysel özelliklerine göre şekillenecek, esnek bir müfredat ile çocukların gelişimini tamamlamalarını amaç ediniyoruz. Çünkü biz, çocukların eğitim sürecinde, biraz daha kişiselleştirilmeye ihtiyaçları olduğuna inanıyoruz. Bu alanda kendilerini daha ileriye ulaştırmaları için de daha güçlü bireyler yetiştirmek için çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz.

Bizler bu kurumda, öğrenciler ile birbirimizi besleyip büyütüyoruz. Böylece hayat boyu öğrenmeye açık bireyler yetiştirmenin gururunu da yaşamış oluyoruz. Onların eğitimin önemine inanmasını sağlayarak ve öğrenmeyi sevdirerek her gün yeni fikirler uyandırmaları için uğraşıyoruz. Bunun için de sürekli olarak yeni projeler üretiyor ve birbirimizi besleyip büyüterek, güzel bir ortam oluşmasına katkı sağlıyoruz.

Biz gençleri biraz daha teknolojiye yatkın çocuklar olarak geleceğe hazırlamak istiyoruz. Bunu da sadece öz değerlerimizi bozmadan, kültürel anlamda gelişmelerini ve zenginleşmelerini sağlayarak elde edebileceğimize inanıyoruz.
Kaç okulunuz var?
Toplamda 12 tane okulumuz bulunuyor. Bunlar İSTEK Acıbadem Okulları, İSTEK Atanur Oğuz Okulları, İSTEK Antalya Lara Okulları, İSTEK Antalya Konyaaltı Okulları, İSTEK Bilge Kağan Okulları, İSTEK Belde Okulları, İSTEK Kaşgarlı Mahmut Okulları, İSTEK Kemal Atatürk Okulları, İSTEK İzmir Okulları, İSTEK Semiha Şakir Okulları, İSTEK Uluğbey Okulları, İSTEK Kuşadası Okulları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM