• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İstek Okulların’a Ödül Getiren Öğrencilerle Kahvaltıda Buluştuk

İstek Okulların’a Ödül Getiren Öğrencilerle Kahvaltıda Buluştuk

İstek Okulların’a Ödül Getiren Öğrencilerle Kahvaltıda Buluştuk İstek Okulları’na Amerika’dan ödülle dönen öğrenciler tüm okulu, öğretmenleri ve velileri heyecanlandırdı, mutlu etti. Bu güzel durumu konuşmak, diğer öğrencilere ilham olmasını sağlamak, başarılarını duyurmak ve daha da başarılı olmaları için neler yapılması gerektiğini konuşmak için öğretmenler, öğrenciler ve veliler kahvaltıda buluştu.   Gazeteci Ayson Karabağ  Bu başarı milli […]

İstek Okulların’a Ödül Getiren Öğrencilerle Kahvaltıda Buluştuk

İstek Okulları’na Amerika’dan ödülle dönen öğrenciler tüm okulu, öğretmenleri ve velileri heyecanlandırdı, mutlu etti. Bu güzel durumu konuşmak, diğer öğrencilere ilham olmasını sağlamak, başarılarını duyurmak ve daha da başarılı olmaları için neler yapılması gerektiğini konuşmak için öğretmenler, öğrenciler ve veliler kahvaltıda buluştu.

 

Gazeteci Ayson Karabağ 

Bu başarı milli bir başarıdır, bu başarıyı göstermiş olanlar bizim çocuklarımız olabilir, komşumuz olabilir, mahalleden tanıdıklarımız olabilir. Başarı her zaman ödüllendirilmeyi hak eder. Ben de öğrencilerimize nasıl yardımcı olabilirim diye düşündüm ve en güzel şeyin onların başarısının duyulmasını sağlamak olacağına karar verdim ve bu durumu çevremle, dostlarımla paylaştım.

Smart Yapı’nın sahiplerinden Serdar Yeşilselve, Hakan Yıldırım, Göksel Akçay bu öğrencilerle bizde tanışalım, gerekli masrafları üstlenelim dediler. Yardımsever iş adamlarının öğrencilerin elinden tutması, projelerine destek olması beni son derece mutlu etti. Böyle içten, yardımsever iş adamlarına her zaman ihtiyacımız var. Daha sonra öğrencilerle Smart Yapı’nın yöneticilerini buluşturmak için çalışmalara başladım. Taksim’de buluşacağımız otele giderken heyecandan içim içime sığmadı yolda sıcacık lavaşlar aldım ve otele gittim. Otelde herkesle tek tek tanışıldı, öğrencilerle konuşma ve duygularını düşüncelerini sorma fırsatım oldu. Öğrencilerden duyduğum en güzel cümle çok sıcak bir ortam hazırlanmış, çok rahat ettik, bizim için böyle bir organizasyon düzenlediğiniz için teşekkür ederiz oldu. Böyle sıcak ve samimi bir ortamda genç girişimcilerin başarılarının konuşulması herkesi oldukça duygulandırdı ve gelecek başarılar için daha da çok umutlandırdı.

 

Smart Yapı’nın Ortaklarından Hakan Yıldırım

Sevgili öğrenciler, kitap okumak barutun tutuşmasına benzer o ateş içinizde bir kez tutuştu mu bir daha sönmek nedir bilmez. Sizde içinizdeki bu ateşle, projenize olan inancınız ve çalışmalarınız sayesinde çok hak ettiğiniz bu ödülü aldınız. Bunun sizin başarılarınız için daha başlangıç olacağına inanıyorum. Okulunuza, ülkenize daha çok başarılar getireceğiniz ışıl ışıl parlayan gözlerinizden belli oluyor.

 

DUYSİAD Başkan Yardımcısı Hakan Yıldırım öğrencilere maddi manevi desteğe hazır olduklarını dile getirdi

Öğrenciler de çalıştıkları projelerin sunumunu yapmak istediklerini, projelerinden tek tek bahsetmek istediklerini dile getirdiler. Hakan Yıldırım öğrencileri DUYSİAD dernek binasında ağırlamaktan gurur duyacaklarını dile getirdi. Bu davete karşılık öğrencilerde iş adamlarını okullarına davet ettiler.

 

Smart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Yeşilselve

Okumak, eğitim almak yapılması gereken en önemli ve en özel şeylerden biridir. Ben okuma fırsatını kaçırmıştım ama yine de pes etmedim şimdi dışarıdan eğitimimi tamamlıyorum bir yandan da İngilizce kursuna gidiyorum. Siz sakın önünüze gelen fırsatlara sırtınızı dönmeyin. Becerilerinizi, ilgi alanlarınızı keşfedin. Eğitimin yanı sıra özgüveninizi de geliştirmeyi ihmal etmeyin. Balık yemekten ziyade balık tutmayı öğrenin ben de öğrencilik yıllarımda seyyar satıcılık gibi birçok iş yaptım. Sizler şanslısınız sizinle ilgilenen aileleriniz, sizlere yol gösteren öğretmenleriniz var. Hedefleriniz başarılarınız gibi her daim büyük olsun. İçinizdeki bu azimle daha çok güzel projelere imza atacağınıza eminim. Biz Smart Yapı olarak sizlere her konuda her zaman destek olmaya hazırız.

Smart Yapı Sultangazi Şube Sahibi Göksel Akçay

Ben başarılı çocuklarımız, öğrencilerimiz olduğu için çok gururluyum. Eminim ki öğrencilerimiz Türk bayrağımızı daha çok yerde sallandıracaklar. Öğrencilere içlerindeki azim, başarı ve çalışkanlılık ve tüm bu güzel duyguları bize yaşattıkları için aileleri ve öğretmenlerine ise öğrencilere her zaman destek olup bu güzel yolda örnek oldukları için teşekkür ediyorum. Bizim üstümüze düşen neyse yapmaya hazırız. Başarılı çocuklarımıza, gençlerimize destek olalım ki bu çocuklarımız daha güzel başarılara imza atsın ve başarılı çocuklarımızın, gençlerimizin sayısı artsın.

Öğretmen Serkan Aydın

Geleceğimize ışık olan ve olacak olan öğrencilerimizle, endüstri devlerinin buluşmasını sağlayan herkese tüm iş adamlarına, Gazeteci Ayson Karabağ’a, ailelere tek tek teşekkür ederim. Desteklerini bizden esirgemeyeceklerini söyleyen Smart Yapı yöneticileri ve Gazeteci Ayson Karabağ bizi çok samimi bir ortamda, güzel bir kahvaltıda ağırladılar. Kendilerine öğrencilerimize umut ve destek oldukları için kendim ve takımım adına sonsuz teşekkür ederim. Sizler yanımızda olduğunuz müddetçe Türk bayrağını gururla ve başarıyla her yerde dalgalandırmaya devam edeceğiz.

Öğrencilerimiz karar vermede,hareket etmede serbest olmak, kıymet verilmek, anlaşılmak iyi bilgilendirilmek, övülmek, takdir edilmek,kendini güvende hissetmek, ilgi çekici işler yapmak ve kendilerine karşı  tarafsız davranılmasını isterler. Bugün tam da burada aradığımız ortam sağlanmıştı. Cesurca öğrencilerimiz kendi. fikirlerini dile getirdiler, onlara değer verildiğini, fikirlerinin ve düşüncelerinin önemsendiğini görmek beni çok mutlu etti. Bizim sizin gibi iş adamlarının desteğine çok ihtiyacımız var, siz arkamızda olun daha çok güzel işler başaracağız. Verdiğiniz desteklerden dolayı takımım ve kendim adına tekrar çok teşekkür ederim.

 

 Öğrencilerden Cenk Kerem ÜNLÜ’den Kahvaltı Değerlendirmesi

Bugüne gazeteci Ayson ağabeyimiz ve değerli arkadaşlarıyla başladık. Bizim Takımda halihazırda bir aile ortamı bulunmakta. Herkese kolay kolay ısınamayız ama bu günün sonunda Ayson ağabeyimiz ailemizin bir üyesi oldu. Kahvaltıdaki sıcak ortam ve yaydığı pozitif enerji ve hoş sohbetiyle bütün gerginliğimizi atmamıza ve kendisiyle adeta bir ağabey kardeş gibi sohbet etmemize olanak sağladı. Beraberinde Duysiad derneğinden gelen ağabeylerimizle sohbet ettik çok çabuk kaynaştık. Hakan ağabey,Göksal ağabey ve Serdar ağabey hepsi birbirinden değerli bu üç ağabeyimiz bizlere bugüne kadar olan hayat tecrübelerinden bahsettiler. Anlattıklarından herkesin ders çıkardığına eminim. onun dışında şimdi ve gelecekte nelerle karşılaşabileceğimize dair birçok bilgi aktardılar. Öğrencilerin herzaman arkasında olduklarını, onları desteklediklerini, sağlayabilecekleri staj imkanları hakkında bilgi vererek göstermiş oldular. Umarım ileride onlarla da bir proje içerisinde oluruz. Kendi adıma şunu söylemeliyim ki bu dört değerli ağabeyimden kısa sürede edindiğim bilgileri, hayata bakış açılarını ve tecrübelerini hayatım boyunca unutmayacağım.

 

KAHVALTI TOPLANTISI KIMİLÇİMİ KONUŞULUYOR

Taksim’de buluşarak başarılı öğrencilerle alanında ileri gelen işadamlarını kahvaltıda buluşturduk.Tüm katılımcılar farklı farklı insanlarla, hayallerle, tecrübelerle ve başarılarla tanışma fırsatı buldu. Sıcacık bir ortamda değerli işadamlarımız başarılı gençlerimize her konuda destek olmaya hazır olduklarını dile getirdiler. Bu bize gelecek için umut ve ışık oldu. Bu kahvaltının tüm öğrencilere, iş adamlarına, tüm Türkiye’ye örnek olduğunuz düşünüyoruz. Daha başarılı yarınlar için el ele vermeyi unutmayalım.

 İstek Okulu’na Amerika’dan Ödülle Dönen Başarılı Öğrencilerimiz

Cenk Kerem Ünlü

Suda Göksel

Recep Bal

Sueda Kara

Oğuz Uzay Yörük

Helin Yiğit

Efe Korkmaz

İlayda Şimşek

Burak Günal

Serranur Ersoy

Gülce Güler

Başarılı öğrencilerimize ve bu başarılı öğrencilerimizin arkasındaki görünmez kahramanlara teşekkür ederiz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Bu heyecanlı serüvenimiz boyunca yanımızda olduğunuz ve hikayemizi insanlarla paylaştığınız için çok teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM