• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İstek Okulları Robotik Takımından Büyük Başarı

İstek Okulları Robotik Takımından Büyük Başarı

İstek Okulları Robotik Takımından Büyük Başarı İSTEK Okulları öğrencileri her alanda başarılara imza atıyor. 9-16 yaş arası çocuk ve gençlerin kendilerini “topluma duyarlı bilim insanı ve mühendis olarak görmelerini” sağlayan, dünyada 98 ülkeden 40.000’in üzerinde takımın katıldığı FIRST LEGO League isimli bilimsel içerikli uluslararası turnuvanın Türkiye ayağına katılan İSTEK’li öğrenciler turnuvadan yine başarılarla döndüler. İSTEK […]

İstek Okulları Robotik Takımından Büyük Başarı

İSTEK Okulları öğrencileri her alanda başarılara imza atıyor. 9-16 yaş arası çocuk ve gençlerin kendilerini “topluma duyarlı bilim insanı ve mühendis olarak görmelerini” sağlayan, dünyada 98 ülkeden 40.000’in üzerinde takımın katıldığı FIRST LEGO League isimli bilimsel içerikli uluslararası turnuvanın Türkiye ayağına katılan İSTEK’li öğrenciler turnuvadan yine başarılarla döndüler.

İSTEK Bilge Kağan Ortaokulu 128 numaralı “Robotiger’’ robotik takımı, FLL turnuvasından 3 ödülle döndü. Programlama Ödülü, Global Innovation Award Candidate ödüllerini alan takımı her alanda gösterdiği başarıyla da ulusal turnuvaya katılmaya hak kazandı. Biz de turnuvadan ödülle dönen robotik kulübü öğrencileriyle bir araya gelerek hazırlık sürecinden ve turnuvadan bahsettik:

Sonay Karabaş / 128 Robotiger Takım Üyesi ve Robot Oyunu Pilotu:

Yarışmaya hazırlık sürecinde akşamları genelde geç saatlere kadar kulübümüzde projemiz için hem çalıştık hem de keyifli vakit geçirdik. Bu çalışmalarımızdan sonra yarışmadan ödülle döndüğümüz için çok mutlu oldum ama katılırken de gerçek amacının eğlenmek olduğunu biliyordum.

Beren Güleç / 128 Robotiger Takım Üyesi

Yarışmaya giderken çok heyecanlıydım ama orada jüri üyeleriyle tanıştığımda heyecanım azaldı. Orada diğer takımlarla yardımlaşarak turnuvanın eğlenceli yönlerini de keşfettik.

Sinan Saner/ 128 Robotiger Takım Üyesi ve Robot Oyunu Pilotu:

Hem robot yaptık, hem eğlendik. İnsanlara yardımcı olmanın ve doğaya faydalı bir proje yapmanın yollarını keşfettik. Zaten projemiz de şehirlerdeki büyük bir sorunu çözmeyi amaçlıyordu. Ulusal turnuvaya katılmaya hak kazandığımız için çok mutluyum projemizi ve robotumuzu geliştirmek için çalışmaya devam ediyoruz.

Alperen Yardım/ 128 Robotiger Takım Üyesi

Bizim her zaman asıl amacımız turnuvaya hazırlık süreci boyunca öğrendiklerimizin kutlamasını yapmaktı. Aldığımız ödüller bizim için birer anı oldu. Ulusal turnuvaya katılacağımız ve bu sürecin bir süre daha devam edeceğinden dolayı mutluyum.

Barış Çetin/ 128 Robotiger Takım Koçu

Beni en çok mutlu eden şey öğrencilerin takım içine girdiklerinde okulla olan bağlarının güçlendiğini görmek. Okuldan akşam geç saatlerde çıkmalarına ve uzun saatler boyunca kulüpte çalışmalarına rağmen bunu büyük bir istek ve azimle yapıyor olmaları beni gerçekten gururlandırıyor. Turnuva alanında kendilerinden çok diğer takımlara yardımcı olmaya ve onları motive etmeye çalışmaları da gerçekten gurur verici. Robotumuz turnuvada gerçekten güzel puanlar elde etti ve çocuklarımız şu an da zamanı daha etkili kullanmanın yollarını arıyorlar ve bir yandan da proje ve öz değerlerle ilgili de çalışmalarına devam ediyorlar. Mart ayında İzmir’de gerçekleşecek olan Bilim Kahramanları Buluşuyor/ First Lego Leauge (FLL) Türkiye Ulusal Turnuvası’nda ellerinden geleni yapacaklarından ve yine bir o kadar da eğleneceklerinden eminim. Tüm takımlara şimdiden başarılar diliyoruz.

Program sayesinde otonom ve yön güdümü tutarlı takıma verilen ‘’Programlama Ödülü’’; geliştirmiş oldukları özgün ve yenilikçi proje ile turnuvadan bağımsız olarak FIRST tarafından “Global Innovation Award Türkiye” ve “Ulusala Çıkan Takım” ödüllerine layık görülen ve Türkiye’nin farklı illerinden 36 takımın katıldığı turnuvada FLL Türkiye Ulusal Turnuvası’na katılmaya hak kazanan İSTEK Okulları Robotik Takımı öğrencilerini, ailelerini ve öğretmenlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM