• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gazeteci Ayson Karabağ ‘dan Bakırköy Esnafına Hatırlatmadır!

Gazeteci Ayson Karabağ ‘dan Bakırköy Esnafına Hatırlatmadır!

Gazeteci Ayson Karabağ ‘dan Bakırköy Esnafına Hatırlatmadır! Ben bir basın mensubu, bir gazeteci olarak dükkan dükkan gezip esnaflarla buluşuyorum. Bu yüzden de eski zamanın esnafları ile bugünün esnaflarını karşılaştırabiliyorum. Eskiden esnaflar, dükkana birinin adım atmasıyla beraber havaya zıplarlardı. Buyur ederlerdi, güler yüzleriyle ikramda bulunurlardı. Vücut dillerinden anlaşılırdı göstermiş oldukları sevgi ve saygı. Patronları veya müdürlerini […]

Gazeteci Ayson Karabağ ‘dan Bakırköy Esnafına Hatırlatmadır!
Ben bir basın mensubu, bir gazeteci olarak dükkan dükkan gezip esnaflarla buluşuyorum. Bu yüzden de eski zamanın esnafları ile bugünün esnaflarını karşılaştırabiliyorum.

Eskiden esnaflar, dükkana birinin adım atmasıyla beraber havaya zıplarlardı. Buyur ederlerdi, güler yüzleriyle ikramda bulunurlardı. Vücut dillerinden anlaşılırdı göstermiş oldukları sevgi ve saygı. Patronları veya müdürlerini çağırırlardı. Fakat şimdi ne çalışanların ne de patronların gülen yüzünü görüyorum. Ses tonlarından iletişimden bir haber olduklarını anlıyorum ve ne sorarsam sorayım yanlış anlaşılacağım düşüncesine kapılıyorum.

Bazı ülkelerde, müşteriler kral gibi karşılanmaktadır. Bizim de bu samimiyetimizi korumamız gerekiyor.

Saygıdeğer esnaf kardeşlerim, lütfen vücut dilimizi kullanalım ve güler yüzlü olmayı bilelim. İnsanları dinlemeyi öğrenelim. Biri eğer adres sorarsa, onu kovar gibi eylemlere girişmeyelim. Çünkü o adres soran kişi bir gün size müşteri olarak gelecektir. İnsana yakışır davranalım ve samimiyete yönelik iletişimlere özen gösterelim. Bu benim sizden hem basın sorumlusu hem de bir müşteri olarak ricamdır.
Ayson Karabağ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM