• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dövme Yaptıran Ejder Esmeroğlu Konuştu

Dövme Yaptıran Ejder Esmeroğlu Konuştu

Dövme Yaptıran Ejder Esmeroğlu Konuştu 20 yaşında dövme yaptıran ve sonrasında pişman olan Ejder Esmeroğlu ile röportaj gerçekleştirdik. 1978 Diyarbakır doğumlu olan Ejder Esmeroğlu, meslek lisesi mezunu, evli ve bir çocuğu var. Dövmeye nasıl özendin? 20 yaşlarında çevremdeki insanlardan, arkadaşlarımdan ve o dönemdeki fikirlerimden dolayı özendim. Kollarıma dövme yaptırdım. Çevrenizdekilerin size bakışı nasıl? Bir ortama […]

Dövme Yaptıran Ejder Esmeroğlu Konuştu

20 yaşında dövme yaptıran ve sonrasında pişman olan Ejder Esmeroğlu ile röportaj gerçekleştirdik.

1978 Diyarbakır doğumlu olan Ejder Esmeroğlu, meslek lisesi mezunu, evli ve bir çocuğu var.

Dövmeye nasıl özendin?

20 yaşlarında çevremdeki insanlardan, arkadaşlarımdan ve o dönemdeki fikirlerimden dolayı özendim. Kollarıma dövme yaptırdım.

Çevrenizdekilerin size bakışı nasıl?

Bir ortama girdiğimde, havaalanında, metrobüste, trende çok insan önyargıyla karşılaşıyorum. Dövme insanların kafasında nasıl bir yere oturmuş bilmiyorum ama iyi bir itibarı olmadığı belli. Olumsuz cümlelerle karşı karşıya kalıyorum. Serseri tip veya kötü alışkanlığı olan biri gibi laf duyuyorum ortamlarda. Böyle bir ortamda da yaşamak zorlaşıyor. Önyargıyı kıramıyorsun, güven veremiyorsun. Güzel görünüyor ancak çevredeki insanlarda, hakkında olumsuz düşünceler oluşturuyor.

41 yaşındasınız. Bu yaşınızda da yaptırmak ister misiniz?

Asla. Bir çizgi bile yaptırmam. O önyargıyı, mahalle baskısını yıkamadım. Kendi zevkimi kullanırken mahalle baskısını ve çevre etkisini düşünmedim ama var mı var. Olumsuz düşünceler var. O düşünceleri değiştirmek zor. Şimdiki aklım olsa bir çizgi bile atmam.

Gençlere ne tavsiyede bulunmak istersiniz?

Dövmelere özenmeyin. 20 yaşında özendim. 41 yaşına kadar sıkıntısını yaşadım. Güzel iş teklifleri aldım ama kollarımda dövme var diye almadılar. Yanlış örnek olduğumu söylediler. Kariyerimden ödün verdim, önyargılardan sıyrılamadım, güven veremedim. Onun için bir iş yaparken mahalleyi, çevreyi, aileyi, arkadaşları düşünerek yapmak gerekir. Bir toplumda yaşamak zorundayız. Aileden, çevreden, akrabalardan, metrolarda, sokakta insanlardan, polis çevirmelerinden anlaşılıyor ki önyargılı, güven vermeyen biri haline getirmişim kendimi.Siz siz olun toplulukla uyum içerisinde yaşamak için onları dinleyin yoksa önyargılarla karşı karşıya kalıyorsunuz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM