• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Büyük Kaybımız…

Büyük Kaybımız…

Büyük Kaybımız… Biz babamızı kaybettik siz kıymetini bilin… Huri Karabağ’ın eşi, Akın, Ayson, Alekber, Aliasker, Alirza ve Alim Karabağ’ın babası, Bahaddin Karabağ (1932-2019) hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah. Ayrılığımızın ikinci günü. Yazması ne kadar kısa ve kolay. Yaşaması ise bir o kadar zor ve uzun. Zor ki ne zor. Olmasan […]

Büyük Kaybımız…
Biz babamızı kaybettik siz kıymetini bilin…
Huri Karabağ’ın eşi, Akın, Ayson, Alekber, Aliasker, Alirza ve Alim Karabağ’ın babası, Bahaddin Karabağ (1932-2019) hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah.
Ayrılığımızın ikinci günü. Yazması ne kadar kısa ve kolay. Yaşaması ise bir o kadar zor ve uzun. Zor ki ne zor.
Olmasan olamazdım. Gökkuşağımdın, bütün renkler ve ışıklar seninle gitti.
Güller, karanfiller eskisi kadar kırmızı değil. Ay ve yıldızların ışıkları parlaklığını kaybetti. Bütün güzel şeyleri beraberinde götürdün. Gözümü kapatıyorum içimdeki sen oradasın, sıcacık gülüyorsun. Gözümü açtığım anda yoksun, boşluğa düşüyor gibiyim. Umarım kavuşmamıza artık az kalmıştır. Nurlar içinde uyu ve beni bekle.

BENİM BABAM
Benim babam, bereket kapısı, güvenli bir liman, destekçidir. Babama sarılırken güle sarılır gibi yaralanmayı göze almanız gerekir. Onun omzu her derde devadır. Benim babam iyi bir öğretmendir.
Dağ gibi vakur, toprak kadar bereketli ve merttir.
Benim babam, türkü gibi her zaman söylemez sevdiğini, her daim içinde taşır. Bir gönülden diğerine sevdanın yangınını bulaştırır.
Benim babam, közde mısır, kadehte şarap gibidir. Ateşte yanmanın da şarapla sönmenin de tadı damağındadır.
Benim babam, yüreğine kök salmış bir çınardır, hiçbir şey deviremez.
Benim babam, oğulları ve torunlarında çok iyi bir baba olmanın izini bıraktı. Gönüllerinde, resimlerinde ve şiirlerinde hep dedeleri olacaktır. Ardında onun adını yaşatacak nesiller bıraktı. Yolun açık olsun, peygamber efendimize komşu olsun.
Acımız sonsuzdur.

Benim Babam
Benim babam, ilkokul mezun değildir ancak bir öğretmen kadar bilgili, bir idareci kadar idare yeteneği olan, bayrağına aşık, ülkesine sevdalı biri. 50 yıl Fransa’da kalmasına rağmen Fransa vatandaşı olmadı. Şapkası ile Fransa’ya gitti, şapkası ile döndü. Duruşunu hiçbir zaman bozmadı. Bankadan hiç borç almadı, faize hiç ama hiç bulaşmadı. Borcuna sadık biriydi. Yardımlaşmayı seven, elinden tutanları unutmayan biriydi. Sülalesine bağlı, ailesini bir arada gördüğü zaman bayram eden biriydi. Yedirmeyi seven, yedirdikçe yüzü gülen biriydi.

Babanızın kıymetini bilin
Babanızla vakit geçirin. Onu dinleyin, anlayın, iyi gözlemleyin. Tavsiyelerine kulak verin. Güzel vakit geçirmeye çalışıp anılar biriktirin. Tadımlık değil doyumluk hikayeleriniz olsun. Hikayelerinizi yazın veya günlük videolara alın. Bol bol fotoğraf çektirin.
Bir gazeteciyi eve gönderip onunla röportaj yapmasını sağlayın. Fotoğraf ve video çeksinler, hikayesini dinlesinler. Gazeteciye içini boşaltsın. Hem güzel bir gün yaşamış olsun hem de mutlu olsun. Benim babam Fransa’da başarılı ve çalışan Türk seçildi. Eve geldiğinde gazetecilerle iyi vakit geçirdi, konuştu. Hala duran o kayıtlar kendisini çok etkilemiştir. Şimdi ise oğulları için ayrı bir kayıt alanı oldu.
Lütfen unutmayın, bugün varsını yarın yoksunuz, bilemeyiz.
Babanızın hikâyesini yazmamızı isterseniz, bundan onur duyarım. Telefon numaramız; 0532 391 09 34 istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM