• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bakırköy Kaymakamı’nın Dikkatine! Mekanlara Sigara konusunda Yabancı Göz Terazi Gibidir

Bakırköy Kaymakamı’nın Dikkatine! Mekanlara Sigara konusunda Yabancı Göz Terazi Gibidir

Bakırköy Kaymakamı’nın Dikkatine! Mekanlara Sigara konusunda Yabancı Göz Terazi Gibidir Yakın zamanda, kaymakamımızın talimatıyla olduğu bildirilen bir telefon aldım. Sigara konusunda mekanların ziyaret edileceği bildirildi ve benim de bu ziyarete katılmam teklif edildi. Bana verilen saatte, istenilen yere gittim fakat kimseyi bulamadım. Sonrasında gittikleri yeri öğrendim. Fakat açıkçası üzüldüm. Sadece tek değildim orada, Milli Eğitim […]

Bakırköy Kaymakamı’nın Dikkatine! Mekanlara Sigara konusunda Yabancı Göz Terazi Gibidir

Yakın zamanda, kaymakamımızın talimatıyla olduğu bildirilen bir telefon aldım. Sigara konusunda mekanların ziyaret edileceği bildirildi ve benim de bu ziyarete katılmam teklif edildi. Bana verilen saatte, istenilen yere gittim fakat kimseyi bulamadım. Sonrasında gittikleri yeri öğrendim. Fakat açıkçası üzüldüm. Sadece tek değildim orada, Milli Eğitim ’nden gelenler, Bakırköy Belediyesi’nden gelenler, Sağlık alanı çalışanları gibi 10 kişiden fazla bir grup halindeydik. Bizler talimata uyduk geldik, geldiğimizde ise ziyaretin sona erdiği öğrendik. Ama kimse hiçbir yeri gezmemiş, hiçbir mekanı dolaşmamıştı. Dolayısıyla da işin nasıl bittiğini anlayamadık.Ceza Kesip Gittiler.

Saygıdeğer kaymakamım,

Dışarıdan bakan göz her zaman farklı görür ve farklı düşünür. Keşke siz de bizim gözlemlerimize değer verseydiniz. Ve birlik olup Bakırköy’e yakışır bir yol izlemiş olsaydık. Ben bir vatandaş olarak, daha iyi bir ekibe ihtiyaç duyulduğunu düşünüyorum. Ve sizden de bu çalışmaları denetlemenizi rica ediyorum. Duyarlı esnaflarımızın vesilesiyle, sıkıntılı yerlerin tespitinin yapılmasını, bu tespit işleminde de emeği geçenlerin ödüllendirilmesini talep ediyorum. Bakırköy’ün bir değer olduğunu unutmayalım.

Bunun yanı sıra sizlere esnafımızın yükünü de hatırlatmayı kendime vazife bilirim. Kira, Sigorta, Vergiler, Maaş, Faturalar, reklam harcamaları, esnafımızın sırtının yükü olmuştur. Bunları hafifletmek adına neler yapabileceği hakkında düşünmeniz, esnafımızın iyiliğine olacaktır.

Sigara konusunda da tavsiyelerimi eklemek isterim. Öncelikle bunun için özel bir ekip olması gerektiğini, eğitimden geçmeleri gerekeceğini ve insanı sevmelerinin temel özellikleri arasında olması gerektiğini belirtmek isterim. Ekip, sigara konusunda duyarlı gençlerden oluştuğu takdirde, projenin başarıya ulaşacağına eminim. Bunun yanı sıra bir de mekanların uyarılarına, eğitimlerine ve alacakları ceza hakkında bilgilendirmelere ihtiyaç olduğunu düşünmekteyim. Mekanlara verilen eğitim ve bilgilendirmenin ardından da bir süreç içerisinde tekrar ziyaret gerçekleşmeli, söylenen ve istenenlere hiçbir şekilde uymayanların da cezalandırılması gerektiğini ayrıca eklerim. Eğer sizler kendinize belirli bir süre belirlerseniz (bu süre için bence 4 ay yeterlidir), bu süre içerisinde de başarıya ulaşırsanız bizler de basın olarak haberinizi yapar ve sizin ne kadar özel bir insan, görevini ne kadar seven bir kaymakam olduğunuzu basına yansıtmış oluruz. İyi çalışmalar dilerim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM