• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bakırköy Halkının Belediye Başkan’dan İstekleri

Bakırköy Halkının Belediye Başkan’dan İstekleri

Bakırköy Halkının Belediye Başkan’dan İstekleri Bakırköylü esnaf olsun vatandaş olsun dernek başkanları olsun herkesin tek arzusu var; Belediyeye gittiğimizde bizi gözlerimizin içine bakarak, gülerek karşılayan, bizi kandıran, eken başkan yardımcıları yerine bizi dinleyen, not alan, sorunumuza çözüm bulan, ilgi gösteren, halka değer veren, hizmet için yarışan, vatandaşa ilgili, sevgisi içten, doğal yaklaşan, samimi, dost yetkililer […]

Bakırköy Halkının Belediye Başkan’dan İstekleri

Bakırköylü esnaf olsun vatandaş olsun dernek başkanları olsun herkesin tek arzusu var; Belediyeye gittiğimizde bizi gözlerimizin içine bakarak, gülerek karşılayan, bizi kandıran, eken başkan yardımcıları yerine bizi dinleyen, not alan, sorunumuza çözüm bulan, ilgi gösteren, halka değer veren, hizmet için yarışan, vatandaşa ilgili, sevgisi içten, doğal yaklaşan, samimi, dost yetkililer bekliyoruz.

Çalışanlar, sorun ne olursa olsun basit ya da acil, doğru ya da yanlış fark etmiyor dinleyen, doğru yönlendiren, belediyeye yakışır şekilde hizmet verecek, vatandaşa değer verecek aşkla çalışan insanlar olmalı. Bu insanlar, başkan tarafından her hafta sıkı şekilde denetlenmeli.

 

Halkın istekleri;

1) Telefon açtığımızda bizi dinleyen, şikayetimizi yazan, bu bilgiyi yetkiliye ileten, yetkili tarafından sorunun çözümlenmesini istiyoruz. Veyahut sorunu yerinde tespit eden, hizmet için görevi başkana yardımcı olmak olan, aldığı parayı hak etmek için çalışan, duyarlı belediye çalışanları istiyoruz.

2) Belediye Başkanı’ndan randevu almak istediğimizde not alıp kısa sürede dönen, bilgi veren asistan sekreter olmasını istiyoruz. Başkan sürekli orada olacak diye bir konu yok tabii, dinlesin benim sorunuma kim yardımcı olacaksa doğru insana yönlendirsin.

3) Belediye Başkanları yerinde oturacağına her semtte bir çalışan görevlendirilsin ve o semtin neye ihtiyacı var, eksikleri neler onları tespit etsin. Araştıran çalışanlar, vatandaşla başkan arasında köprü kursun.

4) Mail gönderenlere cevap verecek, hizmet aşkı olan, yorum yapmadan sorunu doğru şekilde anlatan, dinleyen çalışan olmalı.

5) Belediyenin Halkla İlişkiler Müdürü, bölgesindeki basın, radyo, gazete, dergi sahipleriyle iletişim kurmalı, haberlerin her yerde yayınlanması için el birliğiyle çalışmalı. Bakırköy’e yakışır şekilde haber yapmalı, faydalı işlere imza atmalıyız. Bölgesindeki gazeteleri hiçe saymadan, gazeteciye değer veren, gerekirse gazeteler için bir stant açan, okunmasına destek veren, eleştiriye öneriye önem veren, sabırla okuyup sıkı takip eden bir müdüre ihtiyaç var.

6) Belediyenin yaptığı etkinliklerde, gösterilerde, seminerlerde el birliğiyle çalışarak duyurup, bölgenin gazetelerinde haber yapılırsa hem belediye için, hem gösterisi, semineri olan insanlar için hem de bölgenin basının gelişimi için oldukça yararlı olur.

7) 19 Mayıs, 23 Nisan, Cumhuriyet Bayramı gibi kutlanan özel günlerle alakalı belediye sıkı çalışmalı, gençlere, kadınlara, öğretmenlere, iş insanlarına gösteri ya da etkinlik yapmaları konusunda destek olmalı. Farklı insanlarla, halktan birileriyle çalışılmalı ki herkese fayda sağlansın.

8) Parklarımızı yaz – kış yeşillikten, güzellikten mahrum bırakmayalım, daha bakımlı olsun. Fen İşleri Müdürlüğü’nün bir ayağı parklarda olmalı, hizmetlerini artırmalı ve şikayet edilen yerlere hizmet götürmeli. Gerekirse vatandaştan destek alınmalı. Bakırköy’ün daha yeşil olması için gönüllü olarak çalışırız.

9) Osmaniye bölgesine meydan açılmalı.

10) Kartaltepe, Filiz sokak trafiğe kapatılmalı, esnafın işinin artması sağlanmalı.

11) Ebuziyya Caddesi 24 saat ışıklandırılmalı, müzik koyulmalı, gündüz trafiğe kapalı olmalı.

12) Meydan 24 saat canlı olmalı. Hafta sonu sabahlamalı, eğlenceli geceler yaşatılmalı.

13) Yaşlılar, emekliler her ay termale götürülmeli, bakımları yapılmaları. Sağlığı, beslenmesi anlatılmalı.

14) Sporcuları, gençleri tespit etmeli. Bu yetenekli çocuklara, belediye tarafından sahip çıkılmalı.

15) Resim yapan yetenekli insanlara 6 ayda bir sergi açılmalı. İş insanlarını, hotelcileri, galeri sahiplerini, küratörleri çağırarak eserlerini görmelerini, satın almalarını sağlamalıyız.

16) Örgü ören ya da farklı el becerileri olan kadınlarımızın yaptıklarını 6 ayda bir satışa çıkarmalarına yardımcı olmalıyız. Bakırköy’de, Ataköy’de, Florya’da, Yeşilköy’de, Osmaniye’de, Menekşe’de stant açmalıyız. Hem belediye kazansın hem de kadınlarımızı becerilerini insanlarla buluştursun.

17)  Hayvanlara uygun kullanışlı, yaz – kış kullanabilecekleri uygun yerler yapmalıyız. Hayvanlar için getirilen yemekleri görevli bir kişi almalı, hazırlamalı ve o vermeli.

18) Geri dönüşüm üzerine sıkı çalışmalıyız. Duyurusunu yaparak halkı bilgilendirmeli, bilinçlendirmeliyiz.

19) Okuma seferberliği başlatmalıyız.

20) Başkan haftada bir gün bölüm bölüm esnafı dinleyip, sorunlarını çözmeye çalışmalı, satışlarını artırma konusunda neler yapabileceklerini konuşmalılar. İş insanlarıyla köprüler kurarak onları Bakırköy’e çekebiliriz.

Bakırköy ‘den Resimler

Gazetecı-Yazar

AYSON KARABAĞ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM