• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bahaddin Karabağ ile söyleyiş

Bahaddin Karabağ ile söyleyiş

Bahaddin Karabağ ile söyleyiş Bahaddin Karabağ kimdir? 1923 yılı Hamas doğumludur. Hiç okula gitmek nasip olmamıştır. 6 çocuk sahibi, Fransa’da emekli olmuş Karabağ’ın 15 torunu vardır. Mücadeleci ve kendisini yetiştirmeyi bilen bir emekçidir. Bahaddin Karabağ Kız kaçırarak evlenmiştir. Kendi el becerisiyle evini yapmıştır. Sağda solda çalışarak devamında Fransa’ya çalışmaya gitmiştir. Yol yordam bilmeden Fransa’ya gitmiş […]

Bahaddin Karabağ ile söyleyiş

Bahaddin Karabağ kimdir?

1923 yılı Hamas doğumludur. Hiç okula gitmek nasip olmamıştır. 6 çocuk sahibi, Fransa’da emekli olmuş Karabağ’ın 15 torunu vardır. Mücadeleci ve kendisini yetiştirmeyi bilen bir emekçidir.

Bahaddin Karabağ

Kız kaçırarak evlenmiştir. Kendi el becerisiyle evini yapmıştır. Sağda solda çalışarak devamında Fransa’ya çalışmaya gitmiştir. Yol yordam bilmeden Fransa’ya gitmiş ve 40 yıl orada yaşamıştır. Fransa’ya gidip gelen çocukları, torunları oraya uyum sağlamış ve asimile olup vatandaşı olmuştur. Bahaddın, ana yurdu Türkiye, ekmeğimiz Fransa’da. Fransa dilini öğrenerek, uluslar arası ehliyetiyle 30 yıl boyunca Fransa karayollarıyla Türkiye’ye gidip gelmiş biri olarak hiç ama hiç kaza yapmamıştır.

Bilgi nedir dediğimizde?

Bilgi bir ışıktır. Bilgi yolumuzu aydınlatır, hayalimizi geliştirir. Ufkumuzu açarak, özgüvenimizi geliştirir. Onun için ben takvim arkalarını bile okuyarak, işinde uzmanları dinleyerek, bilgili insanların tavsiyelerini alarak, hedefime kitlenerek, verilen işleri zamanında yaparak, işlerime laf söyletmeden, geç kalmadan, işimde başarı ile emekli olup aynı fabrikada örnek işçi olarak onur belgesi alarak gururlandırıldım. Karabağ derki yuvarlanan taş yosun tutmaz. Çok fazla iş değiştirmek iyi değildir. Bir işte uzmanlaşmak her zaman daha iyidir. Bir işte sürekli çalışmak sizi başarıya taşır.

Çalışanlara bir tavsiye, yiğit kendine laf söyletmez.

Sizde işinize geç kalmayın, işinizden gerekirse geç çıkın. Verilen işleri titizlikle yapın ve teslim edin. Siz bu şekilde daha rahat ve daha huzurlu olacaksınız.

Marangoz olarak çalıştım

Ağaçlara verdiğim şekil becerisiyle parlatarak ve cilalayarak kalite kazandıran marangoz ustasıydım. Tabutta yaptık, yere döşemelikte yaptık. Kaliteyi her zaman prensip edinip, önemsedim. Kaliteden hiçbir zaman ödün vermedim, hatasız işler yaptım.

İş dünyasında;

2 çeşit işçi vardır. 1. verilen işi ve görevini iyi yapanlar, 2. becerisi olan iş adamları. Bunlarda işçiye görev vererek ortaya başarılı iş çıkmasında yardımcı olan yöneticilerdir. İşçi işini bilecek, aklını işe verecek. İşini her zaman sıkıca takip edecek. İşinde, gözü ve kulağı olacak. Her becerisini kullanmayı bilecek. Başarılı olacak ki patronlar gurur duysun. İşini ve becerisini ortaya çıkaracak ürünleri çıkartmayı bekleyen yönetici gibi olmak gerekir. İşinizde başarılı olmak için ter dökmelisiniz. Terinizi akıtmadan başarı sağlayamazsınız. Hep şunu gördüm; üreten ve tüketen adamlar. Biz hep üreten olduk, tüketen olmadık. Hep su da elektrikte ve yemekte her şeyde tasarruf yaptık. Yaptıklarımızı ortaya çıkartarak iyi ki yaptığımızı düşündük.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM