• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Baba’dan Kızı Birçe Söylemez’in Doğum Günü İçin Mektup

Baba’dan Kızı Birçe Söylemez’in Doğum Günü İçin Mektup

Baba’dan Kızı Birçe Söylemez’in Doğum Günü İçin Mektup Canım Kızım, Annenin hamile olduğunu öğrendiğimde hayaller kuruyordum. Eve ilk geldiğin o anı, attığın ilk adımını, çıkardığın ilk dişini, söylediğin o ilk kelimeyi, büyüyüp okula başladığını, ortaokulunu, meslek seçiminde büyük bir adım olan üniversiteni ve hatta peri kızı kadar güzel bir gelin oluşunun hayalini kuruyordum. Kurduğum tüm […]

Baba’dan Kızı Birçe Söylemez’in Doğum Günü İçin Mektup
Canım Kızım,
Annenin hamile olduğunu öğrendiğimde hayaller kuruyordum. Eve ilk geldiğin o anı, attığın ilk adımını, çıkardığın ilk dişini, söylediğin o ilk kelimeyi, büyüyüp okula başladığını, ortaokulunu, meslek seçiminde büyük bir adım olan üniversiteni ve hatta peri kızı kadar güzel bir gelin oluşunun hayalini kuruyordum. Kurduğum tüm hayaller, yaşadığım o tatlı heyecan daha dün gibi hatırımda. Ve sen bana hayalini kurduğum ne varsa tek tek yaşatıyorsun. Sen evimizin mutluluğu oldun, bereketi oldun, bize sevinci en üst düzeylerde yaşattın. Ben yaşadığımı seninle anladım kızım. Sen olmadan önce “En mutlu anını anlatır mısın?” diyenlere cevabım olmazdı. Şimdi ise sadece şu çıkıyor dudaklarımdan: “Kızımın varlığını bildiğim her an”… İyi ki sen benim biriciğim oldun, iyi ki benim kızım oldun. Sen benim hayatımın bereketi oldun ve ne yaşarsam yaşayayım varlığının verdiği güçle kalkabildim ayağa. Dualarımın en güzel karşılığı sensin yavrum. Sen benim gülüşlerimin sebebisin, en büyük motivasyon kaynağımsın. Seni düşündüğümde canıma can katılıyor, gücüme güç ekleniyor. Huzursun, huzurumsun. Şimdi senin canından bir canla daha da güzelleşiyor bu evren. Şimdi hayallerime senin hayallerin de karışıyor. Torunumun doğumu, ilk adımı, ilk dişi, okula başlaması süslüyor artık düşüncelerimi. Onunla vakit geçirmek için sabırsızlanıyorum. Onunla eğlenmenin ne kadar güzel bir duygu olacağını düşlüyorum. Ben sana doyamadım, hangi baba kızına doyabilmiş ki? Şimdi senin canınla da sana olan özlemimi, doyamayışımı en üst seviyelere çıkaracağım. Çünkü sen o cennet kokunu yavruna da vereceksin kızım.

Canım kızım, iyi ki geldin dünyamıza. İyi ki doğdun ve benim kızım oldun. Yarınlar için umudum, sonsuzluk için hayalim, yaşamımdaki en büyük can yoldaşım oldun. Sen geldikten sonra yaşamanın ne büyük bir sevinç sebebi olduğunu anladım. Seninle daha fazla vakit geçirmenin dilekleriyle uzunca bir yaşam yolu için dualar ettim ve ediyorum kızım. Şimdi diliyorum ki senin de upuzun ve çok güzel bir hayatın olsun. Aldığın o nefes her zaman güzelliklerle, iyiliklerle dolsun. Sen sadece bir can taşımıyorsun, bereketi de taşıyorsun. Ve inanıyorum ki torunumun gelişi bereketimize bereket katacak. Seni nasıl sevgi ile beklediysek onu da kucak dolusu sevgimizle bekliyoruz. O da bizim neşe kaynağımız olacak, bize mutluluk getirecek. Ben bu yaşıma kadar çok şey öğrendim belki ama daha sizden ve torunumdan öğreneceğimiz çok şey var kızım. Siz bize varlığınızla en güzel günleri yaşatmaya devam edeceksiniz. Kızım, sen o kadar güzel bir evlatsın ki her anımın şükür sebebisin. Cenab-ı Allah’a şükürler olsun ki senin gibi bir evladı bana verdi. Yaşadığım tüm güzel günlerin sebebi sensin. Yaşadığımız her güzel günün ardında sen varsın, senin varlığın var. Ne mutlu bize.
Seni dünyaya getiren, kucağıma veren annen benim arkamda duran kalemimdir kızım. O benim bu hayatta sığındığım limanımdır. Benim havuzumdur. Güven kokanımdır, güvendiğim yerin ta kendisidir. Ona da teşekkürlerimi sunmak isterim. Benim limanım, kalemim, hayat yoldaşım çok teşekkür ederim. Seni seven, seni sayan, her zaman etrafında pervane olan oğlum Selim’e de teşekkür etmek isterim. Benim emanetim, gözümün nuru olan kızıma, can yoldaşıma iyi baktığı için, ilgisini eksik etmediği için çok teşekkür ederim. Hepinizi çok çok çok seviyorum. Doğum günün kutlu olsun kızım, iyi ki doğdun, bize en güzel ‘iyi ki’ oldun.
Baban

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM