• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Azeri Doktor Elmira İnal’ı Sizlerle Tanıştırmak İstiyorum

Azeri Doktor Elmira İnal’ı Sizlerle Tanıştırmak İstiyorum

Azeri Doktor Elmira İnal’ı Sizlerle Tanıştırmak İstiyorum Azerbaycan Halkı Azerbaycan, Türkiye’yi canı gönülden seven, dost bilen, kardeş ülkemizdir. Türkiye aşkı ile yaşayan, hayallerini kuran, gelip gezerek hayallerini süsleyen bir dost devlettir. Azerbaycan-Türkiye ilişkisi, iki millet, tek devlet olarak da tanımlanabilir. Atatürk döneminde, yardım için altın toplayarak ülkemize göndermişlerdir. Biz dış borç olarak bakmış olsak da […]

Azeri Doktor Elmira İnal’ı Sizlerle Tanıştırmak İstiyorum

Azerbaycan Halkı

Azerbaycan, Türkiye’yi canı gönülden seven, dost bilen, kardeş ülkemizdir. Türkiye aşkı ile yaşayan, hayallerini kuran, gelip gezerek hayallerini süsleyen bir dost devlettir. Azerbaycan-Türkiye ilişkisi, iki millet, tek devlet olarak da tanımlanabilir. Atatürk döneminde, yardım için altın toplayarak ülkemize göndermişlerdir. Biz dış borç olarak bakmış olsak da bu duruma, Azerbaycan; ‘’Kardaş kardaşa borç verir mi?’’ diye cevaplayarak bizleri duygulandırmıştır. Atatürk nutuğunda da; bir gün o kapının açılacağını ve kardeşlerimize el uzatmamız gerektiğini dile getirmiştir.

Azeri Doktor Elmira İnal kimdir?

Bu duygularla birlikte yaşayan bir başka isim de Elmira İnal’dır. Azerbaycan’da çalışıyorlar, çocuklarını büyütüyorlar, evlendiriyorlar sonrasında ise karı-koca, Türkiye aşkı içerisinde olduğu için Türkiye’de yaşamak istiyorlar, burada çalışmak istiyorlar. Büyük duygular içerisinde Türkiye’ye geliyorlar, çalışıyorlar, Türk vatandaşı oluyorlar. Türkleri hepimiz evlat olarak, kardeş olarak, dost olarak görüyoruz, kucaklıyoruz, seviyoruz. Bu sevgi içinde çalışan Elmira Hanım, bir dönem vücudunu saran hastalıklarla mücadeleye girişiyor.

Kilosu biraz fazlaydı ve vücudunda çeşitli hastalıklar vardı.

Doktor Elmira, ben Allah’ın yardımıyla bu hastalıktan vereceği mücadeleyle kurtulacağını söylüyordu. Karşısına bir firma çıkıyor ve bu firmanın vermiş olduğu ürünleri kullanmaya başlıyor. Bu ürün, vücudundaki yaralı alanları tedavi etmeye başlıyor, çalışmayan hücreleri yeniliyor. Elmira Hanım, vücudu içeriden besleyerek, canlılık vererek, hem içeriden hem de dışarıdan vücudun oranına göre kilosunu yenmeye çalışıyordu. Yediğine ve içtiğine dikkat ederek vücudundaki hastalıklardan yavaş yavaş kurtuluyordu. Bu sıkıntılı dönemde yaşayan, emek veren, mücadele eden, hastalıklardan kendini kurtaran Doktor Elmira Hanım, kendisini alternatif tıpa adamaya başlıyor. İnsanlara nasıl faydalı olabilirim diyerek etrafına el atmaya başlıyor. Büyüklerimizin bir sözü vardır; ‘Yemek yerken vücudunuzda iyi ve kötü böcekler vardır, iyiler salata ve meyve beklerken, kötüler yağlı, tuzlu, tatlı yiyecekler bekler. Vücudunuza ne gönderirseniz, vücutta oranın böceklerini çoğaltır.’ derler. Bizde iyi böceklerin çoğalması için mücadele edeceğiz her zaman. Ben sıkıntı çektim, kardeşlerim, bacılarım, çocuklarım sıkıntı çekmesin diye kendimi işe vererek, insanlara adayarak alternatif tıp konusunda çalışmalarım hızla devam ediyor. Bizde bir atasözü vardır; ‘Damdan düşenin halinden düşen anlar.’’

Bir yazar diyor ki;

Birileri, bir bedel ödemişse onları dinleyin ki siz de o bedeli ödemeyin, zaman ve para kaybetmeyin, der. Türkiye aşkı olan bir sevgiyle yetişen, yola yürüyen komşusunun çocuğunu dahi kucaklayan, yardım eli uzatan Doktor Elmira Hanım, alternatif tıp alanında hastalarını muayene etmeye başlar. Muayene ederken vücudun neresinde, nasıl sıkıntıların olduğunu gördükten sonra hastalarına, vücutlarına masaj yaptırmayı, çalışmayan hücrelerin çalışmasını sağlamayı teklif ediyor. Bu işi hafta da bir kez yapmayı ve zamanla nasıl ilerleme kat ettiğimizi hep birlikte fark edeceğimizi söylüyor. Kendi ellerinde vücudun hangi noktasına dokunacağını, nerede kan dolaşımı olduğunu ve nasıl bir tedavi uygulayacağını bilen bir doktor. Hastalarıyla ilgilenerek vücuduna içeriden sahip çıkması gerektiğini söylüyor. Yeme-içme konusunda tavsiyelerde bulunuyor. Vücuda içeriden bakım için reçeteler yazarak, kullanmanız gereken ilaçlar hakkında sizi bilgilendiriyor. Sizi düşündüğü için ilaç alırken üstüne indirimde yaptırmaya çalışıyor, size damlaya damlaya para gelmesini de sağlıyor. Kendisi iyi bir doktor olduğu için, sizi evinizde ziyarete gelir masaj yapmak için, gelirken de mutlaka çantasında size bir sürprizi ardır. Eli boş gitmez, boş da döndürmezler sevenleri. İnsanlara yardım etmeyi seven, başlarına bir sıkıntı gelmesin diye çalışan, etrafında mutlu ve huzurlu insanların olmasını isteyen bir doktordur.

Bize içinin dışının da bir olduğu anlatırken, biz Doktor Elmira Hanımı nasıl anlıyoruz?
Hastasına Kendisi Sahıp Çıkan, Biri Kendisi İlgılenıyor.
Masaj yaparken, doktor neden masaj yapsın diye düşünüyoruz. Aklımıza başka örnekler geliyor, farklı kıyaslar yapıyoruz. Bir ürünü al kullan derken, bize amacının ürün satmak olduğunu düşünüyoruz. Arkasından konuşabiliyoruz. Bu kahveyi her gün bir kere iç dediğinde, içeriden tamirat yaparak, ölen hücrelere canlılık verdiğini söylüyor. Biz, bize kahveyi satıyor diye düşünüyoruz. Bu sabunu her akşam yüzüne masaj uygulayarak sür dediğinde, cildimizi germek istediğini, kırışıkları azaltmak istediğini söylüyor. Biz yine de bize sabun sattığını düşünüyoruz. O sabunun 1 adeti 10 TL’de olsa fiyatı neyse bize onu söylüyor, amacının kar etmek olmadığını bildiriyor. Doktor Elmira Hanım, ben sıkıntı yaşadım, kardeşlerim yaşamasın diye mücadele ediyor. Arayan, soran, ziyaret eden, iletişime önem veren bir doktor olduğunu unutuyoruz. Elmira Hanım, kardeşliğe önem veren, dostluk elini uzatan, iyi olmanız için tavsiyelerde bulunan, mesaj veren, hediye veren, sevgisi gösteren bir kadın. Türkiye de tek tek insanları tanıyarak, kalplerine sevgisini eken, emek veren Doktor Elmira Hanım’ın başına bir gün acı bir olay geldiğinde anladım.

Elmira Hanım’ın acı zamanı, mevlit verdiği zaman;

Oğlunu kaybeden Doktor Elmira Hanımın mevlit vermişti. Sevenleri onu hiç yalnız bırakmadı. Özellıkle İkbal Gürpınar, hanım maddi Manevi olarak hep yanında oldu. Türkiye’nin her yerinden kalkıp gelen insanları gördüm. Gelen insanların sayısından belliydi nasıl sevdikleri. İnsana insan gibi değer veren, sevgisini veren, her insanın mutlu olması için yol gösteren, tavsiyelerde bulunan bir doktor.

seminerlerimize de Kadınlara Tavsiyesi

. İstanbul Vergi Dairesinde çalışan kadınlara eğitim için geldi. Tavsiyesi neydi biliyor musunuz? 1. Okuyun, kendinizi geliştirin, yenileyin. 2. Sağlıklı olun, sağlıklı beslenin, spor yapın. 3. Çalışan demir paslanmaz, çalışın. Evlerinde de çocuklarına yardım eden, destek veren hanımlardır. Kadınlara destek vermesi, kadınları daha çok mutlu ediyor. Bizler bir anne olarak, çocuklarımıza yedirdik, içirdik, uykusuz kaldık. Onlar için koştuk, koşacağız. Onlar için çalışın kadınlar, eğitimci olun. Çocuklarınızı, eşinizi eğitime yönlendirin. Unutmayın, kıskanan olmayın, mutluluğu ve huzuru yakalayın. İyi niyetli olun, temiz kalpli olun, sevginizi veren olun. Sevgisini verene ilaç, alana şefkat duygusunu geliştirin her zaman.

Doktor Elmira Hanım bizim yanımızda ama biz onun kıymetini bilemiyoruz.

Nasıl faydalanmamız gerektiğini bilmiyoruz. Dinleyen toparlayandır, konuşan tüketendir. Elmira Hanıma kulak verin, anlayın, tavsiyelerini dinleyin, bir kaybınız olmayacak, kazancınız olacak. Toplantılara davet ettiğinizde buraya gelen insanlarla tanışın, tanıştırın, görsün, duysun, çevre edinsin, bilgi alsın. Uyandırın insanları, zamanı daha iyi kullansınlar. Becerilerinizi geliştirin, aklınızı kullanın, yaşamın güzelliklerinin farkında olun. Ne mutlu ben hasreti olduğum Türkiye’de yaşıyorum. Hayalim olduğu yerde kardeşlerimle birlikteyim, diyor.

Doktor Elmira, vücudu içeriden ve dışarıdan korumak için tavsiyesi;

1-Her zaman sağlıklı beslenin
2-Vücuda dışarıdan bakmak için, sosyalleşin.
3-Para kazanmak için, yol gösteren, akıl veren ablanızı anlamaya çalışın.
4-Bir olun her zaman, yol gösterici olun, kenara çekilmeyin, hem çalışın hem de sosyalleşin. İnsanlarla diyalog kurmayı unutmayın, bilmediğiniz konuları öğrenin. Yaşayın hem para kazanın hem de sağlıklı olun. İleri de doktor doktor gezmeyin.

Doktor Elmira ile tanışmak isteyenleri 5427373602

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM