• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ayson Karabağ’ı Nasil Bilirsiniz?

Ayson Karabağ’ı Nasil Bilirsiniz?

Ayson Karabağ’ı Nasil Bilirsiniz? Yunus Çiftçi Tek Grup Okulların Kurucusu Ayson bey, gerçekten bir kere her şeyden önce gördüğüm tanıdığım insanların içindeki en farklı en marjinal duyguları ilk anda insanda hissettiren, şahsına münhasır renkli bir kişilik. Bir defa duyarlı bir insan, etrafını iyi gözlemleyen, iletişimi kuvvetli ve kendisini bu anlamda fark ettiren pozitif enerjiye sahip […]

Ayson Karabağ’ı Nasil Bilirsiniz?
Yunus Çiftçi
Tek Grup Okulların Kurucusu
Ayson bey, gerçekten bir kere her şeyden önce gördüğüm tanıdığım insanların içindeki en farklı en marjinal duyguları ilk anda insanda hissettiren, şahsına münhasır renkli bir kişilik. Bir defa duyarlı bir insan, etrafını iyi gözlemleyen, iletişimi kuvvetli ve kendisini bu anlamda fark ettiren pozitif enerjiye sahip birisi. Bu konuda ilgili olması sebebiyle de gerek özgüveniyle, gerek ilişkileriyle etrafı tarafından hemen fark edilebilen birisi. Birçok defa bunu hem bilinçli olarak hem de stratejik anlamda yaptığını zannediyorum. Onun kendine has tarzı, insanları şaşırtabilir. Hatta dikkat çekme noktasında tepkiler olabilir. Fötrüne bakarak farklı bir algıda bulunabilir ya da esprileri ile farklı bir algılar edinebilirsiniz. Ancak kültürleri, insanları, iyi tanımış olan o şaşırtma ve dikkat çekme eğiliminden sonra, insanların birçoğuyla o güveni, samimiyet ve sadakat noktasının arkasında yatan bir de duygusal kişiliğiyle güzel bir insan olduğunu belirtmek gerekir.
Ayson Karabağ, her şeyden önce bir Türkiye sevdalısı, bir Bakırköy sevdalısı, yaptığı işe inanmış bana göre kalbi temiz, temiz kalmayı başarabilmiş birisi. Tabi gazeteci olmuş olmasının, farklı insanlarla çok tanışmış olmasının, bir arada olmuş olmasının her kesimden insanın olduğu meclislerde bulunmuş olmasının ikili ilişkilerinde ona çok fazla katkısı bulunmuştur. Ama onun hamurunda insan sevgisi, onun hamurunda tertemiz bir yürek var. Bu yüzden de Ayson Bey gazeteciliğinin yanı sıra yüreğinin sağlamlığının özgüvenini her daim yaşatmayı başarabiliyor. Bulunduğu yerlere de bu noktada kendisi güç veriyor. Onunla beraber vakit geçirmenin de ayrıca keyifli olduğunu söylemeden geçemem. Her dilden insanla, her kesimden insanla kusursuz iletişim kurabilmeyi her zaman başarır. Ayson Bey’i seviyoruz ve kendisini iyi ki tanımışız.

Muhammed Ahmedov
Yaşar Hastanesi Gece Acil Doktoru
Ben Ayson Karabağ’ı, beş senedir tanıyorum. Bakırköy’den çok iyi bir dostumdur. Tanıştığım günden beri onun güzel ve iyi bir insan olduğunu her zaman anladım. Yüreği çok güzel bir gazetecidir kendisi. Hem yazmayı hem de okutmayı çok sever ve güzel de başarır. Ona en çok da bu yüzden hayranım. Ve onun güzel yüreğinin yanı sıra adını da soyadını ayrıca severim. Çünkü bana memleketimi, Azerbaycan’ı hatırlatır. Onu her gördüğümde sanki şehrime giderim, sokaklarını hatırlarım.
“Ayrılır mı gönül candan
Azerbaycan Azerbaycan”
Elbette bizler de Türk olarak Türküz. Bir millet ve bir devletiz. Ayrılır mı gönül candan hiçbir zaman. Biz her zaman bir olmayı başarmışız ve bir olmaya da devam edeceğiz. Teşekkürler güzel insan, teşekkürler Azerbaycan kokulu gazeteci.

MEHMET ESER
javal Kozmetik Kurucusu
Ben Ayson Karabağ’ı uzun senelerden beri tanıyorum. Onun ne kadar temiz kalpli, saf, insanların iyiliğini düşünen, kötülük bilmeyen bir arkadaşımız olduğunu çok iyi biliyorum. Tanışmaktan yılmayan, asla ümitsizliğe düşmeyen bir karaktere sahiptir. Bu güzel huylarını, bütün insanlara anlatabilmek için herkesle bizzat görüşüp konuşması gerektiğini de düşünmekteyim. Uzaktan ona bakaraktan karar verenler yanılır. Yüz yüze ve birlikte olduklarında da kim olduğunu çok iyi anlarlar.

JERRİ HIRİMYAN
Sanatcı
Ayson Karabağ, çalışkan, yaratıcı, işini seven bir gazeteci ve çok yakın arkadaşımdır. Onu anlatmaya hiçbir kelime yetmez. Kendisiyle tanışır, beş dakika da olsa sohbet etme imkanı bulursanız siz de nasıl biri olduğunu anlayacaksınızdır.
Reyhan Sarıtaş
İstek Okulları Ana Okul Müdür
Ayson Karabağ, doğallığıyla, samimiyetiyle ve içtenliğiyle herkesin kalbini kolayca kazanan, yapılan her çalışmadaki derin anlamı görebilen, yardımsever, dost canlısı ve herkese faydalı olmaya çalışan, değer bilen nadir insanlardan biridir. Her zaman yanımızda olduğunuz için teşekkür ederim.

Emin Demirci
İnci Baharat Kurucusu
Fötr şapkalı adam diye bilir onu herkes. Ama o bir gazeteci. O şapkanın altında son derece duygusal , yardımsever, yapmış olduğu işlerin karşılığını beklemeyen, özverili gerçekten düzgün bir adam ve bir gazeteci yaşar. Gerçek gazetecinin tüm bu özelliklere sahip olması gerektiğine inandığı için doğru olan yoldan asla şaşmaz. Ayson Karabağ, uzun yıllardan beri tanıdığım değerli bir dostum, değerli bir arkadaşım, beyimdir o benim. Beyim de kendisinin kullandığı bir sözcüktür. Fazla söze gerek yok, ince ruhlu bir adamdır o. Adı yeter, gülüşü yeter.

Mustafa Yaman
Merkez lahmacun salonları
Bakü

Biz Ayson Karabağ’ı, fötr şapkası, renkli kravatları, gerek gençliğe gerek yaşlı insanlara tavsiyeleriyle ve örnekleriyle tanırım. Hele hele gençlere yönelik fikirleri, geleceğe dönük projelerde pozitif duruşları, davranış biçimleri, sonraki nesillere örnek olma sevdası, onu daha çok Ayson Karabağ yapmıştır. Ufku geniş, sürekli pozitif düşünen, yardımsever, topluma faydalı birer birey olarak nasıl durması gerektiğini de çok iyi bilen birisidir. Yaşadığı yere ve gittiği yerlere bir şeyler vermeyi, küçük de olsa hafızalarda bir yer edinmeyi, kendinden bir izlenim bırakmayı da çok sever. Onun hakkında söylenecek o kadar çok şey var ki, insan hepsini böyle bir anda dile getiremiyor. Özetle kendisi, mükemmel ve müthiş bir insandır. Kendisini bir dost olarak, bir kardeş olarak, bir ağabey olarak tanıdığım için çok mutluyum. Bugüne kadar vermiş olduğu seminerlerde, katıldığı tüm etkinliklerde herkeste bu izlenimlerin daha fazlasını bıraktığını düşünüyorum.
Dr.Naser Dadaşzade
Acıbadem Hastanesi
Ayson Bey ile bir müzik organizasyonunda ortak arkadaşımız Cavit Tebrizli aracılığıyla tanıştık. Sonra kendisiyle başta sağlık olmak üzere birkaç konuda sohbet etme fırsatımız oldu. Bu sohbetler sırasında kendisiyle fazlaca bilgi alışverişinde bulunduk. Kendisi çok sıcakkanlı, çok mütevazi biri. Fakat bununla da sınırlı kalmıyor çünkü çok dolu bir insan. Ve bu doluluğu da her halinden belli oluyor. Böyle bir insanla tanışmış olmanın mutluluğunu hep yaşamışımdır ve sonsuza kadar da yaşayacağım.
İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Hasan Hüseyin Can dedi ki;

“Ayson Bey’i Kocaeli ilimizin Körfez ilçesinde muhtarlık yapmış olduğum süreç içerisindeki bir çalışma vesilesi ile Körfez Ticaret Odası’ndaki buluşmada tanıdım. O günden bugüne kadar kendisiyle ilişkilerimizi hep sürdürdük. Genel Yayın Yönetmenliği’ni yapmış olduğu Bakırköy’den Haber isimli gazetelerinin sayılarını hep gönderir. Sosyal medyada da yapmış olduğu paylaşımları takip ederim. Yapmış olduğu her şeyi takdir ediyorum. Ayson Bey, kendi sahasında duayen bir isimdir. Her hareketinde iyiye ve güzele katkı sağlamayı amaç edinir. Bu sebeple de kendisine hayranlığımı belirtmek isterim. Kendisi çok büyük çalışmalarda, basın alanında güzel eserler ortaya çıkartmış ve yönetimini üstlenmiştir. Bu süreç içerisinde çalışmalar düzenlemeyi de sürdürmektedir. Sosyal sahada da sorumluluk üstlenerek, birçok projeye ortak olmakta, desteğini esirgememektedir. Önemli olan da bu misyonu yürütürken insana faydalı olmayı ve insanı bulunduğu noktadan daha ileriye taşımayı amaç edinmesidir. Bu süreçte bireysel yetkinlik bakımında ciddi katkılarının olduğunu ve bunu kendine misyon edindiğini düşünmekteyim. Ben Ayson Bey’in kişiliğini çok seviyorum. Kalpten kalbe yol vardır, bu yüzden de aramızda bir gönül bağı olduğuna inanıyorum. Kendisine bu zamana kadar yapmış olduğu ve gelecekte yapacağı her şey için teşekkür ediyorum”.

Ünlü Sanatçı Cihan Ünal dedi ki;

“Ayson Karabağ’ı gazeteci olarak görmüyorum. Çünkü gazetecinin bencillikleri olur. Haber yapmak için bir takım şeyleri harcayabilir fakat onda böyle bir şey yok. Hem dış görünüşüyle hem de iç dünyasıyla çok düzgün, dürüst, içten ve de oluğu gibi. Bunun yanı sıra en güzel tarafı sanata, duyguya, estetiğe yönelik kaygıları ve bilgileri olan biri. Bu da gerçekten çok önemli. Mesele bir yerde bir hayvana işkence mi ediliyor? Gazeteci ne yapar, gider görüntüsünü alır. Ama Ayson Karabağ ne yapar? Gider ona müdahale eder. İşte aradaki fark budur. Ben onu bu yüzden gazeteci olarak görmüyorum, insan olarak görüyorum. Aynı zamanda çok da girişken biri, hiç düşünemediğiniz şeylerin altına giriyor ve bir şeyler bulup çıkartabiliyor, kendisine her zaman yeni bir yol yaratmayı başarabiliyor. Bu da onun en sevdiğim yanıdır. Bu sebeple de benim evimin gidişatının kaderindeki etkisi çok büyüktür”.

Naz Yapı Kurucusu Fatih Tanrıkulu

“Ayson Ağabey… Beni bana tanıtan, beni bana sevdiren, beni bu güne getiren ve yarınımda elimi tutacağına emin olduğum kişidir. Beni sıfırdan yarattı, yoktan var etti, onun bu dünyada ne eşi vardır ne de benzeri”…

İnşaat Mühendisi Mücahit Sağında da

“Enerjik, hayat dolu, yüzünden hiçbir zaman gülücük eksik olmayan ve dopdolu bir insan. Her konuştuğunuzda bir feyz alırsınız ondan, eğer bir yolda yürürken yanınızda Ayson Karabağ varsa size hiçbir zarar gelmeyeceğini bilirsiniz ve onunla hayatınız boyunda her alanda fayda gördüğüne şahit olursunuz”…

Guinness Dünya Rekoru Kıran Türk rekortmen Sporcu Namık Ekin dedi ki;

“Bakırköydenhaber Gazetesi ve Sekreter Dergisi’nin tirajlarının ne kadar yüksek olduğunu ve nee kadar çok sevildiğini enteresan haberlerle gündeme ışık tuttuğunu ve en çok ödüllü gazeteci olarak Ayson Karabağ’ı ne kadar anlatsak da seni anlatamayız. Ayson Kardeşimizin nekadar iyi bir gazeteci ve sporcuların her zaman yanında olduğunu biliyoruz. Spora ve bizlere gösterdiğin alakan için sana teşekkür ediyoruz”

Acıbadem Hastanesi Doktor Naser Dadaşzade

Ayson Bey ile bir müzik organizasyonunda ortak arkadaşımız Cavit Tebrizli aracılığıyla tanıştık. Sonra kendisiyle başta sağlık olmak üzere birkaç konuda sohbet etme fırsatımız oldu. Bu sohbetler sırasında kendisiyle fazlaca bilgi alışverişinde bulunduk. Kendisi çok sıcakkanlı, çok mütevazi biri. Fakat bununla da sınırlı kalmıyor çünkü çok dolu bir insan. Ve bu doluluğu da her halinden belli oluyor. Böyle bir insanla tanışmış olmanın mutluluğunu hep yaşamışımdır ve sonsuza kadar da yaşayacağım.

Bakü’de Merkez Lahmacun Sahibi Mustafa Yaman

Biz Ayson Karabağ’ı, fötr şapkası, renkli kravatları, gerek gençliğe gerek yaşlı insanlara tavsiyeleriyle ve örnekleriyle tanırım. Hele hele gençlere yönelik fikirleri, geleceğe dönük projelerde pozitif duruşları, davranış biçimleri, sonraki nesillere örnek olma sevdası, onu daha çok Ayson Karabağ yapmıştır. Ufku geniş, sürekli pozitif düşünen, yardımsever, topluma faydalı birer birey olarak nasıl durması gerektiğini de çok iyi bilen birisidir. Yaşadığı yere ve gittiği yerlere bir şeyler vermeyi, küçük de olsa hafızalarda bir yer edinmeyi, kendinden bir izlenim bırakmayı da çok sever. Onun hakkında söylenecek o kadar çok şey var ki, insan hepsini böyle bir anda dile getiremiyor. Özetle kendisi, mükemmel ve müthiş bir insandır. Kendisini bir dost olarak, bir kardeş olarak, bir ağabey olarak tanıdığım için çok mutluyum. Bugüne kadar vermiş olduğu seminerlerde, katıldığı tüm etkinliklerde herkeste bu izlenimlerin daha fazlasını bıraktığını düşünüyorum.

İnci Baharat Kurucusu Emin Demirci

Fötr şapkalı adam diye bilir onu herkes. Ama o bir gazeteci. O şapkanın altında son derece duygusal , yardımsever, yapmış olduğu işlerin karşılığını beklemeyen, özverili gerçekten düzgün bir adam ve bir gazeteci yaşar. Gerçek gazetecinin tüm bu özelliklere sahip olması gerektiğine inandığı için doğru olan yoldan asla şaşmaz. Ayson Karabağ, uzun yıllardan beri tanıdığım değerli bir dostum, değerli bir arkadaşım, beyimdir o benim. Beyim de kendisinin kullandığı bir sözcüktür. Fazla söze gerek yok, ince ruhlu bir adamdır o. Adı yeter, gülüşü yeter.

İstek Okulları Anaokulu Müdürü Reyhan Sarıtaş

Ayson Karabağ, doğallığıyla, samimiyetiyle ve içtenliğiyle herkesin kalbini kolayca kazanan, yapılan her çalışmadaki derin anlamı görebilen, yardımsever, dost canlısı ve herkese faydalı olmaya çalışan, değer bilen nadir insanlardan biridir. Her zaman yanımızda olduğunuz için teşekkür ederim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM