• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ali Osman Güler ‘den Sağlık İçin Vucut Bakım İçin Termal Yolculuğu

Ali Osman Güler ‘den Sağlık İçin Vucut Bakım İçin Termal Yolculuğu

Ali Osman Güler ‘den Sağlık İçin Vucut Bakım İçin Termal Yolculuğu Sizleri Güre Termal Resort Otel’in Etrafındaki Muhteşem Deniz Manzarası Ve Tertemiz Dağ Havasının Tadını Çıkarmak İçin Çağırıyoruz. Termal Otel seçerken dikkat etmemiz gereken unsurlar nelerdir? Deniz manzarasının olmasına dikkat etmeliyiz. Otelde geçireceğimiz zamanı en kaliteli şekilde geçirmek için özel seçimlerimizle ilerlemeliyiz. CEO Ali Osman […]

Ali Osman Güler ‘den Sağlık İçin Vucut Bakım İçin Termal Yolculuğu

Sizleri Güre Termal Resort Otel’in Etrafındaki Muhteşem Deniz Manzarası Ve
Tertemiz Dağ Havasının Tadını Çıkarmak İçin Çağırıyoruz.

Termal Otel seçerken dikkat etmemiz gereken unsurlar nelerdir?
Deniz manzarasının olmasına dikkat etmeliyiz. Otelde geçireceğimiz zamanı en kaliteli şekilde geçirmek için özel seçimlerimizle ilerlemeliyiz.

CEO Ali Osman Güler kimdir?
1977 yılının 9 Mart tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Evli ve iki erkek çocuğuna sahiptir. Tokat’ın Reşadiye ilçesinde doğan babasının gurbette ekmek parası kazanmaya çalışan bir oğludur. Öğretimini bitirdikten sonra farklı şirketlerde pazarlama ve reklam satış departmanlarında çalışarak kendisini geliştirmiş. Aynı zamanda söz yazarlığı da yapıyor. Ülkemizde önemli şirketlerde yöneticilik olarak çalışmış. Çeşitli firmalarda çalışarak pazarlama sektörünü deneyimleriyle öğrenmiştir.

Vizyonunuz nedir?
Güre Termal Resort AŞ. Olarak hem bugün hem de gelecek için tasarlanmış yüksek kaliteli yaşam için ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu bakım için huzurlu ve mutlu müşteriler amacıyla sağlık otellerini çoğaltmaya devam edeceğiz. İlkemiz topluma hizmet etmek ve ülkemizin refahına sonsuz önem vermektir. Kendimizi topluma karşı sorumlu hissediyoruz. Eğitim ve çevre anlamında da topluma katkıda bulunmak hedeflerimiz arasındadır. Çünkü gönülden inanıyoruz ki: en iyi yatırım geleceğe yapılan yatırımdır ve kalkınma eğitimli vatandaşlar sayesinde olur.

Sağlık termali nedir?
Bazı sağlık termalleri bir kere keyif aldığınızda bir daha peşinizi bırakmaz. Bazıları yoldan çıkarır. Bazıları ise sizi yollara düşürür. Güre’de deniz manzaralı, dağ eteklerindeki şelaleleri ve termali ile oksijen deposu sizi çağırıyor. Bu hava değişimi ömrünüzü uzatacaktır. Sağlığınız için Güre’ye gelin.

Termal sağlık sektörüne nasıl adım attınız?
İnsanlara faydalı olmak ve ülkemizi daha iyi temsil etmek için sağlık sektörünü bilerek ve çok isteyerek seçtik. Dünyanın her yerinden farklı insanlar ülkemize geliyor. Üç ortak olarak biz bu sektörün geleceği olacağını düşünerek çevremizin desteği ile bu sektörde yola çıkmaya karar verdik. Güre’de 111 odaya sahip, açık ve kapalı havuzları ile gelen insanların mutluluk ve huzur bulacağı bir otel tasarladık. Gün içerisinde otelin çevresinde bulunan Pınarbaşı ve Hasanbuğuluda Şelaleleri ile oksijen depolayacaksınız. Gündelik hayatın stresinden uzakta yorgunluğunuzu atıp ruhsal ve fiziksel rahatlama fırsatının keyfini çıkarmak için Kaz Dağ’larının eteklerindeki otelimize sizleri çağırıyoruz.

Güre nasıl bir bölgedir?
Otelin çevresinde bulunan şelaleleri ve meşhur sarıkız hikâyesiyle nam salmış olan Köy Kavurmacıları Tepesi’ni gezerek hikayeler dinleyebileceğiniz bir ilçe. Deniz ve dağ havasını birlikte barındırıyor. Çeşmeden sular buz gibi akıyor. Kaz Dağ’ının eteklerinde bulunan dağ, deniz ve termal kaynakların tam ortasındaki noktada sizlere hizmet vermek için kurulmuş olan otelimizde konforu ve rahatlığı sunmayı hedefliyoruz. Tarihi kültürel bir yapıya sahip aynı zamanda sağlık merkezi olarak şifa dağıtmaya devam eden Güre Kaplıca’larının merkezinde yer alan tesisimizde toplamda 111 oda ve 480 yatak kapasiteli tesisimizde hizmet vermek ve gönülleri kazanmak için kolları sıvadık.

Termal havuzlar hakkında bilgi alabilir miyiz?
T.c sağlık bakanlığı alınan kaynak toplamı 682 mg/l. toplam mineralizasyona sahip Florürlü (3,3 mg/lt) termomineralli sudur. Hekim kontrolünde ve uygun sıcaklıkta banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde, kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının miyozit, tendinit, travma, fibromiyaliji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde ortopedik operasyonlar yapılır. Beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında tamamlayıcı tedavi uygulamalarında kullanılabilir niteliktedir.

Güre’yi bize tanıtır mısınız?
Güre zeytinliklerin ve yeşilliklerinin içine gömülmüş şirin bir yerdir. Sırtını efsanevi Kaz Dağı’na dayamış şırıltılı dereciklerin süzüldüğü bereketli vadilerde yaşlı çınar ağaçlarının gölgesinde kurulmuştur. Eski mimarisiyle kendine hayran bırakır. Yüzyıllardır yeşille özleşen bu dokusunu koruyabilmiştir. Edremit Körfezi’nin en güzel sahillerinden bir kısmına sahip olan Güre termal dağ ve deniz turizmiyle yılın her ayında turist ağırlamaktadır. Yaz mevsiminde deniz turizmi ve gece hayatıyla son derece hareketli günler geçirir. Tertemiz denizi ve sahiliyle çevresinin ilgi odağıdır. Kaz Dağ’larının güzelliği ile bezenmiş emek ve mücadele ile işlenmiş manzarası doyumsuz, suyu kesintisiz, havası ve insanı güzel tarih kokan, bereketini zeytin ve incirden alan güzel bir diyara sizi çağırıyoruz.

Güre’yi kısaca tarif eder misiniz?
Kaz Dağ’larının eteklerinde dağ, deniz ve termal kaynakların bulunduğu noktada bir oksijen deposudur. Hava değişimi size çok iyi gelecek. Gündelik hayatın stresinden ve yoğunluğundan uzakta fiziksel ve ruhsal rahatlamaya çağırıyoruz.

Sizce termal kültürü nedir?
Avrupa’dan yılda bir kez 15 günlüğüne misafirlerimiz gelir. Sabah yürüyüş yaparlar. Bütün olanakları kullanırlar. Örneğin, saunaya 10 dakika kalmak şartı ile üç kez girdiğinizde ter yolu ile gözenekleriniz açılıyor. Günde üç kez planlı bir şekilde yapıldığında oksijen depolanır ve 15 günde vücudunuz mükemmel bir bakım yapılmış şekilde çıkar.

Sevgi nedir?
Sevgisini verene ilaç, alana şefkat duygusu gibidir. Müşterilerimiz mutlu ve huzurlu olmak keyifli vakit geçirmek için otelimize geliyor. Bizde gelen misafirlerimizi güler yüzle ve samimi bir şekilde karşılamalıyız. Gerek servis gerek ise temizlik yapan tüm personellerin işini itina ile yapması gerekir. Ekip olarak düşünmeli ve öyle çalışmalıyız. Yaptığımız tek bir yanlış bile birçok müşteri kaçırabilir. Müşterilerin otelin tüm imkânlarını kullanabilmesi için onlara rehberlik etmeliyiz. Hizmette kusur etmemeliyiz. Bu güzel bereketli topraklara gelen konuklarımızı iyi ağırladığımızda ve uğurladığımızda herkes mutlu olacaktır. Güre’yi tanıyan ve daha sonra tavsiyede bulunacak insanlardır. Gelen misafirlerimizi mutlu uğurlamak zorundayız. Sevgiyle her şeyi başarabileceğimiz ve sevgiyle insanları eğitebileceğimizi düşünen bir yönetim ekibi olarak bulunduğumuz bölgeye ivme kazandıracağız.

Güre Termal Otel’de neler var?
Bay ve bayan için ayrı havuzlarımız mevcut. Sauna ve hamam var. Bel ağrılarınız için özel masaj noktalarımız var. Cilt bakımımız var. Uzman ekip ile hizmetinizdeyiz.

Güre Termal Otel fiyatlar nelerdir?
Bir kişi günlük 185 TL’dir. Altı kişi geldiğinizde ise 650 TL ile fiyatlandırılıyor. Özel bir oda isterseniz her şey dâhil ek ücret ödemeden 2+1 odaya sahip olabilirsiniz.

Termal suyun vücuda faydası nedir?
Suyunu içtiğinizde vücudunuzun ihtiyacını karşıladığını fark edeceksiniz. Vücut bazı magnezyum eksikliklerini deri gözenekleri sayesinde alır ve kendini temizler. Bir yıl içinde vücudunuzu rahatsız edecek mikropların girmesini engellediğini biliyor muydunuz?

Termal suyunun vücuda faydaları nelerdir?
Sıcak havalarda ve özellikle cildin neme ihtiyacının arttığı zamanlarda termal su kullanmak faydalıdır. Şehirde yaşayanların ciltlerindeki kirli toz ve toksinlerden arındırılmaya ihtiyaçları vardır. Termal su cildinizi nemlendirir, yeniler ve serinletir. Termal su içerisinde bulunan elementler mineralli suda bulunandan daha fazla ve her cildin doğal dengesine uygun miktarlardadır. Termal su hücre metabolizmasını hızlandırır, çevreden gelen zararlı toksinlerden cildi arındırır ve nemlendirir. Termal suyu sabah kullandığınızda güne daha canlı bir cilt ile başlarsınız. Yüzünüzü termal su ile yıkadıktan sonra cildinizi kurutup nemlendiricinizi sürerek günlük bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Gün boyu nem kaybeden cildiniz için termal sular etkili olacaktır. Çantanızda taşıyabileceğiniz boyda termal su ile bakımlı bir cilde kavuşabilirsiniz. Termal suyu makyajınızı sabitlemek için de kullanabilirsiniz. Makyajınız bittikten sonra 40 santimetreden yakın olmamak kaydıyla termal suyu yüzünüze sıkabilirsiniz. Uyumadan öncede kullanılması önerilen termal sular hücrelerin yenilenmesini hızlandırır. Hücre bölünmesinin ve yenilenmesinin en hızlı olduğu gece boyunca cildin nemli tutulması önemlidir. Uyumadan önce yüzünüzü yıkayın, termal suyu sıkın ve gece kreminizi sürün. Böylece mineraller cildinize daha hızlı nüfuz edebilir.

Termal tedavinin kullanıldığı alanlar hangileridir?
-Ağrılı romatizma hastalıklarında ve kireçlenmelerde
-Deri hastalıklarında
-Böbrek ve idrar yolu hastalıklarında
-Stres ve strese bağlı hastalıklarda yararlıdır.
Termal suyun faydalarını arttırmak için su ile farklı bitkiler ve mineraller karıştırılır bu sayede uyun 1001 mucizesine yenilerinin katıldığı kanıtlanmıştır.
Su ile birlikte uygulanacak mucizevî terapilerden bazıları şunlardır;
Küçük Hindistan cevizi ağacı tohumu: Terlemeyi sağlar.
Sarıpapatya: Cildi pürüzsüzleştirir, gözenekleri açar. Uykusuzluk ve hazımsızlık problemlerini çözer.
Biberiye: Kan dolaşımını arttırır.
Zencefil: Kasları gevşetir. Cildi renklendirip kan dolaşımını hızlandırır.
Sülfür: Aknelere iyi gelir.
Ölü deniz tuzları: Vücudu yeniler.
Isırgan otu veya rezene: Ciltteki pürüzleri yok eder.
Ada çayı: Tez bezlerini uyarır.
Çam özü: Terlemeyi hızlandırır, cildi yumuşatır. Kızarıklıkları geçirir.

Sudan gelen sağlık
Günlük hayatın stres ve yorgunluğunu atıp, fiziksel ve ruhsal rahatlamanın keyfini çıkartmak için SPA ayrıcalığını Güre Termal Resort tesislerinde yaşayın.
SPA Kan dolaşımını düzenler. Toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandırır. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Romatizma hastalıkların iyileşmesine yardım eder. Hidroterapi tedavisinde kullanılır. Kasları yumuşatıp gevşetir. Özellikle spor vb. bedensel çalışmalardan sonra yorulan ve sertleşen adale yapısındaki spazmları giderir. Kemik ve eklemlerdeki ağrıları alır. Vücudun dinamizminin yenilenmesini sağlar. Adeta bünyeye enerji şarj eder. Beyin yorgunluğu, zihinsel yorgunluk, stres gibi ağır iş temposunun sinir sistemi üzerindeki olumsuz etkilerini yok eder, zindelik verir. Vücuttaki aşırı elektrik yükünü alır, rahatlama sağlar. Gerginlik ya da geceleri uyku bozuklukları gibi depresif problemlerin atılmasında iyileştirici etki yapar. Yağların eritilip vücudun forma girmesine, derinin ve cilt dokusunun pürüzsüzleşmesine, güzelleşmesine faydası vardır.

Maksimum Konfor İle Termalin Keyfini Maksimum’da Yaşayın

Havuzlarımızdaki Termal suyumuz tesisimiz içerisinde bulunan kendi kuyularımızdan çıktığı için benzer tesislerde kullanılan, taşıma termal sulardaki mineral ve ısı kaybı olmaksızın hizmetinize sunulmakta, bu sayede faydaları maksimum seviyelere çıkmaktadır. Güre Termal Resort’da; Havuzlar 2 kapalı, 2 açık havuz şeklinde ve 4 mevsim kullanılabilir özelliktedir. Termal havuzların temel unsuru olan termomineralli sular sıcaklıkları ve içerdikleri mineral özellikleri ile bel ve boyun fıtıkları, deri ve cilt hastalıklarına, damar sertlikleri, solunum yolu hastalıklarına, beyin, omurilik, çocuk felci rahatsızlıklarına, romatizmayla bağlantılı hastalıklar ve kireçlenmelere, böbrek ve safra kesesi kum taşlarının dökülmesine, sinir sistemi bozukluklarına, müzmin kas, mafsal yıpranma ve ağrılarına, siyatik rahatsızlıklarında, kadın hastalıklarına olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Termal havuzların bol mineralli sıcak suyu cildi yumuşatır ve gözeneklerini açar, bu sayede sedef gibi cilt hastalıklarına da yararlı bir etkisi olduğu bilinmektedir.

Termal Suyun Cilde Faydaları
Mineraller ile donatılmış kükürt ve selenyum ve klor gibi hiçbir kimyasal, termal suyun tedavi edici etkileri bilinmektedir Avrupa’dan yayılarak geliyor. Uzmanlar termal su mineralleri deride kızarıklık ve iltihabı azaltır ve hatta bazıları tedavisinde etkilidir diyor. Yani yatırım için termal su iyidir. Bu ürüne bağlıdır. Maden suyu spreyleri koruyarak, güvenli olarak, güvenli bahisler vardır. Serinletici maddelerin yanı sıra spreyler güneş yanığı ve diğer cilt tahrişleri mücadele edebilir. Bu nedenle doktorlar genellikle bu gibi belli prosedürler uygulanan cilt tedavisi için bunları kullanır. Termal su spreyleri tüm cilt tipleri için tavsiye edilir. Sabah ve akşam püskürtülerek gece gündüz yeniler ve yatıştırır. Cildi makyaja hazırlar. Makyaj sonrası losyon olarak kullanılabilir
Hotel odası 185 tl
2+1 odamız da mütvak var. 6 kişi kalabilir. 650 tl
Rez;0212 9360675 watsat hattı 0549 211 10 45

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM