• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi’ Plastik Model Uçak Yarışması Solotürk Farkıyla

İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi’ Plastik Model Uçak Yarışması Solotürk Farkıyla

İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi’ Plastik Model Uçak Yarışması Solotürk Farkıyla İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi 34’üncü kuruluş yıl dönümünü SOLOTÜRK ekibinin de katılacağı 30. Plastik Model Uçak Yarışması etkinliği ile kutlayacak. 20 Ekim 2019 Pazar günü gerçekleşecek etkinlik çerçevesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Plastik Model Uçak Yarışması bu yıl 30. kez gerçekleşecek. 30. yıla özel […]

İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi’ Plastik Model Uçak Yarışması Solotürk Farkıyla

İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi 34’üncü kuruluş yıl dönümünü SOLOTÜRK ekibinin de katılacağı 30. Plastik Model Uçak Yarışması etkinliği ile kutlayacak. 20 Ekim 2019 Pazar günü gerçekleşecek etkinlik çerçevesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Plastik Model Uçak Yarışması bu yıl 30. kez gerçekleşecek. 30. yıla özel Kıbrıs Barış Harekatı kategorisinin eklendiği yarışmaya son katılım 19 Ekim 2019 Saat 12:00.

İlk tayyare fabrikasının ve okulunun kuruluş, Türk havacılığının ise doğuş yeri olan Yeşilköy’deki İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi 1985 yılındaki kuruluşu anısına her sene gerçekleştirdiği Plastik Model Uçak Yarışması’nı bu yıl 30’uncu kez düzenleyecek. Türk Hava Kuvvetleri akrobasi ekibi SOLOTÜRK’ün imza günü etkinliğinin de yer aldığı yarışmada 17 farklı kategoride dereceye girenlere 20 Ekim 2019 Pazar günü düzenlenecek törenle ödülleri verilecek. Saat:13.00 itibariyle başlayacak etkinlikler de SOLOTÜRK imza günü başlangıç saati 15.00’dır.

İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi Plastik Model Uçak Kulübü (İHMPMUK) üyeleri ile birlikte düzenlenen yarışma Türkiye’nin ilk ölçekli plastik model uçak yarışması olma özelliğini taşıyor. 1985 senesinde müzenin İzmir’den İstanbul’a taşınması ve faaliyete geçmesi anısına, müze içinde Plastik Model Uçak Kulübü’nün kurulmasından sonra, her sene “Türkiye Plastik Model Uçak Yarışması” düzenlenmeye başladı. Düzenlendiği günden bu yana küçük büyük tüm meraklılarının ilgiye takip ettiği yarışma Türkiye’nin en uzun soluklu yarışmalarından biri olma özelliğine de sahiptir.

İnşaatına 1977 yılında başlanan, 1983 yılında tamamlanan ve modern müzecilik anlayışı içerisinde, 2.365 m²’si kapalı, 12.000 m²’si açık sergileme alanlarını kapsayan toplam 65.000 m² alan üzerine kurulmuş olan müze 16 Ekim 1985 yılında açılmıştır. Müze Türk Hava Kuvvetleri’nin kullandığı uçakları sergilemenin yanı sıra gerçekleştirdiği etkinlikler ve atölye çalışmalarıyla ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Detaylı bilgi için: https://istanbulmuze.hvkk.tsk.tr havacilikmuzesi@hho.edu.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM